Kam sa hrabú čistiace prášky a drahé prostriedky na pripáleniny: Starý recept babičiek zachráni aj najhoršie hrnce!

Môžete stráviť aj hodiny tým, že odstraňujete odolné nečistoty, ktoré sú pripálené a prichytené priamo na povrchu hrncov a nemusí sa vám to vôbec podariť. Tento starý trik určite ušetrí čas a vaše riady môžu opäť žiariť čistotou.

S týmto receptom môžete vytvoriť úplne lacný, ale veľmi efektívny a prírodný čistiaci prostriedok, ktorý zachráni vaše obľúbené hrnce a očistí ich od pripálených zvyškov, tuku a nečistôt.

Potrebujeme:

  • 100 g prášku do pečiva (alebo sódy na pečenie)
  • 100 g horčicového prášku – stačí pomlieť horčicové semienka
  • 5 l vody

Postup:

Predtým, než začnite, nájdite si si pevné rukavice. 

Pripravte si misku s objemom aspoň 5 litrov. Miska by mala byť taká veľká, aby sa do nej zmestila panvica, ktorú chcete vyčistiť. Vodu uvarte.

Pridajte prášok alebo sódu na pečenie a horčicový prášok do vody, dobre premiešajte a nechajte všetko prevariť na pomalom ohni.

Ponorte do tekutiny panvicu, ktorú chcete vyčistiť, a nechajte najmenej 15-30 minút v tekutine (podľa potreby a stupňa znečistenia aj dlhšie).

Vezmite hrniec z kvapaliny a počkajte, kým sa ochladí, a potom ju pretrite hubkou. Všetka nečistota zmizne.

Prášok do pečiva alebo aj sóda na pečenie ľahko odstraňuje mastnú nečistotu z rôznych povrchov. Horčicový prášok majú vynikajúci efekt rozpúšťať tuku. Je to skutočne výborný starý recept.

Prajeme vám veľa zdaru!

Dnes najobľúbenejšie