Zbohom nenávidené mušky, plesne a choroby: Prestaňte do črepníka zapichovať zápalky, toto likviduje všetku pliagu a izbovky vám skrásnejú!

Záhradkára od nás z mesta mi prezradila neuveriteľne skvelý zlepšovák a hodí sa určite každému. Ja som mala veľký problém s muškami, ale aj s bielym povlakom v črepníku – plesňou. Skúšala som aj zapichovanie zápaliek do črepníka, ale vôbec to nepomohlo. Táto rada mi zafungovala rýchlo a rastlinky mi aj skrásneli. Počas sezóny používam aj na paradajky a ďalšiu zeleninu, je to životobudič a ochrana pred škodcami v jednom!

V čom je tajomstvo? Ide o využitie nenápadnej rastlinky, ktorá dokáže pomôcť ostatným vašim rastlinám. Odporúčam!

Kapucínka neprestáva prekvapovať svojimi účinkami. Okrem toho, že táto nenápadná rastlinka prospieva nášmu zdraviu a môžeme ju využívať vo forme tinktúr či odvarov, je neuveriteľne nápomocná aj pre naše izbovky. Dokáže ich zachrániť pred plesňami,muškami a dokonca, likviduje aj zárodky baktérii a chorôb, ktoré sa v črepníku môžu objaviť. Navyše, ide o výborného odpudzovač škodcov a preto ho skvele využijete aj počas budúcej sezóny na ochranu vonkajších rastlín pred mravcami, slimákmi a ďalšími škodcami.

Životabudič z kapucínky

Stačí len natrhať si listy z tejto rastlinky a preložiť ich do hrnca. Zalejeme vodou a privedieme do varu. Necháme prevariť, zložíme z plameňa a necháme celkom vychladnúť (ja nechávam odležať cez noc, prípadne aj celý ďalší deň). Potom scedíme a používame na postrekovanie rastlín roztok rozriedený s vodou (30% roztok je najideálnejší).

Jednoducho pomocou fľaše s rozprašovačom nastriekame a kúru opakujeme asi každých 5-10 dní, podľa toho, aké veľké sú problémy našich rastliniek. Mňa trápil biely povlak v črepníkoch a plesne mi takmer vykynožili moje obľúbené rastlinky. Postupne sa mi ich vďaka výluhu z kapucínky podarilo oživiť. Je to úžasné!

Výluh je možné používať aj na ochranu paradajok, uhoriek a ďalších plodín, stačí len nastriekať prípravok na listy a prípadne zaliať aj samotnú pôdu v črepníkoch, ak sa na nej objaví.

Výluh z kapucínky v záhrade, ideálny aj na ochranu stromov a plodín!

Dnes najobľúbenejšie