Starý obrúsok ponorila do betónovej zmesi. Pozrite sa, čo vytvorila!

Keď si manžel a syn naplánovali rodinnú brigádu na opravu chodníka, manželka neváhala a túto udalosť využila po svojom. Do betónovej zmesi ponorila staré háčkované obrúsky. Môžete to vyskúšať aj vy! :-)

Keď si muž a syn naplánovali rodinnú brigádu na oprave chodníka, manželka neváhala a túto udalosť využila po svojom. Spomenula si na staré háčkované obrúsky, ktoré mala dlhé roky na povale. Časom zažltly a stratili aj pôvodný tvar, ale kedže išlo o krásne ručné práce, nemala srdce len tak ich vyhodiť. Preto sa rozhodla pre malý experiment. Obrúsky vzala a namočila do betónu. Potom obrúsky preložila na staré misky alebo kvetináče podľa toho aký tvar chcela získať. Pozrite sa na výsledok:

cement-heart-vase

cement-lace2

cement-lace3

cement-lace4

cement-lace14

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ako postupovala?

Z preosiateho cementu, vody a spevňovacej prísady do betónu najskôr vytvorila hmotu pudingovitej konzistencie.

Následne do hmoty ponorila staré obrúsky tak, aby sa hmota dostala nacelú plochu. Potom obrúsky preložila na misky a nádoby rôznych tvarov.

cement-lace10

cement-lace11

cement-lace12

cement-lace13

Obrúsky potrebujú minimálne 12 hodín na to aby zaschly. Po uplynutí tejto doby ich pripkryte plastovou fóliou a nechajte sedieť minimálne 1 týždeň – v prípade, že sa ich budete snažiť oddeliť od formy príliš skoro, môžu sa polámať a prasknúť.

Po uplynutí tejto doby môžeme formu jemne odstrániť a to tak, že cez plastovú fóliu jemne klepkáte po povrchu, aby sa oddelil obrúsok od formy.Niekedy môže trvať ešte istý čas, kým povrch skutočne dokonale uschne a preto je dobré misky nechať ešte chvíľku odstáť.

Potom stačí zvoliť farbu a povrch misky upraviť podľa svojich predstáv. Fantázii sa medze nekladú. :-)