Našli ste doma puding po záruke? Nevyhadzujte ho, máte v ňom pomocníka, o ktorom ste ani netušili!

Triky, ktoré vám v domácnosti, ale aj mimo domu môžu uľahčiť množstvo práce.

Trikov a tipov do domácnosti nie je nikdy dosť, najmä vtedy, ak nám dokážu skutočne uľahčiť prácu a pomôžu vyriešiť bežné problémy rýchlo, jednoducho a najmä lacno. Naučíme vás netradičné – avšak veľmi užitočné tipy, ako využiť bežné veci vo vašej domácnosti inak!

Vanilkový puding na okná

4853419_orig

Puding nie je len skvelou sladkou pochúťkou, ale môže vám skvele uľahčiť právu pri umývaní okien. Na 5 litrov vody postačí jeden pudingový prášok. Premiešajte a touto zmesou okná jednudochu umyte. Leštiť ich už nebude treba.

Pri umývaní okien vám skvele poslúži aj citrónová šťava. Nalejtu ju do vody, ktoru budete umývať. Šťava dokáže účinne rozpúšťať odolné aj veľmi odolné nečistoty.

Vedeli ste, že na umývanie okien nepotrebujete dokonca ani handru? Poslúžia obyčajné noviny a čistiaci prostriedok z 1/4 šálky octu, 1/2 šálky tekutého mydla a 2 šálok vody. Celý postup nájdete TU.

Zubná pasta nielen na zuby

Možno ste to o nej netušili, no rovnako, ako dokáže zubná pasta vyčistiť vaše zuby, zvládne aj celkom iné povrchy. Napríklad na biele gumené časti tenisiek je neprekonateľná. Naneste zubnú pastu na starú zubnú kefku a vyčistite ňou tieto časti tenisiek. Budú opäť ako nové. Zubná pasta je tiež skvelým prostriedkom na pripálenú žehličku – presný návod, ako ju použiť, nájdete TU.

Zapáchajúci odpad? Žiaden problém

Ak sa z vášho odpadu šíri nepríjemný zápach, lepšie ako chemické prostriedky z obchodu, vám poslúži obyčajný citrón. Stačí, ak do odpadu nasypete strúhanú citrónovú kôru a zalejete horúcou vodou.

Minul sa vám saponát na riady? Vyrobte si svoj vlastný!

Homemade-Natural-Dish-Soap

Potrebujete 1 a ½ šálky horúcej vody, ½ šálky nastrúhaného mydla, 1 lyžicu octu, 1 lyžičku sódy na pranie a niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Všetky ingrediencie stačí zmiešať, dôkladne premiešať a nechať vychladnúť. Pre ešte jednoduchšiu verziu domáceho saponátu stačí zmiešať citrónovú šťavujedlú sódu. Zmiešajte obe suroviny a získate skvelý prírodný prostriedok na čistenie riadu.

Staré pančuchy nevyhadzjte

Ak sa vám na pančuche spravilo očko, nemusí to znamenať, že nutne patrí do koša. Práve naopak, môžete ju skvele využiť. Poslúži napríklad pri hľadaní drobností, ktoré vám spadli na zem, alebo do hustého koberca. Stačí, ak pančuchu navlečiete na rúru od vysávača a máte istotu, že vaše šperky či iné drobnosti neskončia vo vrecku spolu s nečistotami. Rovnako poslúžia pančuchy pri čistení porcelánu alebo skla. Skvele vyčistia aj zrkadlo či iné sklenené povrchy v byte.

Pančuchy by ste mali nosiť aj v aute. Ak sa vám totiž roztrhne klinový remeň, pančuchy poslúžia ako prvá pomoc, kým dorazíte k najbližšiemu servisu.

Škvrny zvládnete ľavou-zadnou

v_JBPK

Ak sa vám na oblečení alebo na obruse objavila škvrna od špenátu, pomôže ďalšia zelenina – zemiak. Potrite škvrnu rozkrojeným zemiakom a potom vyperte ako obvykle.

Na škvrny od kakaa vynikajúco funguje obyčajné teplé mlieko. Naneste ho na škvrnu a jemne vklepte do vnútra vlákien. Potom vyberte ako obvykle.

Zemiak vám pomôže aj pri čistení mlynčeka na mäso. Aby ste si uľahčili prácu, potom, ako skončíte s mletím mäsa, rozomelte v mlynčeku surový zemiak. Výsledok je skvelý a rovnako to funguje aj v prípade čistenia strúhadla na syr.

Voda, ktorá ostane po varení zemiakov pomôže perfektne vyčistiť linoleum.

Dnes najobľúbenejšie