Zbohom vypadávanie vlasov: Tento lacný liek našich babičiek schová do vrecka aj predraženú kozmetiku z lekárne!

Tento starý recept má prekvapivú silu a na rozdiel od prípravkov z obchodu, pri ktorých musíte čakať na účinok celé mesiace, toto účinkuje omnoho rýchlejšie. Všetko, čo potrebujete je obyčajná burina, ktorá vám možno rastie v záhrade – lopúch. Na vlasy je však doslova zázrakom jeho konkrétna časť a to koreň. Vaša babička by vám určite potvrdila že voda z koreňa a liečivý doma vyrábaný olej boli kľúčom ku krásnym vlasom, rýchlemu rastu a hlavne je riešením problémov s ich vypadávaním.

Koreň pre krásne vlasy a proti ich vypadávaniu

Reč je o koreni  lopúcha  väčšieho, ktorý väčšina z vás pozná ako bodliak. Rastlina kvitne počas letných mesiacov – v júli a auguste. Zbiera sa  na jeseň alebo na jar.Pokúste sa vybrať koreň z pôdy tak, aby ste ho nepoškodili. Ináč sa môže rýchlo pokaziť, a keď už k poškodeniu dôjde, čo najskôr ho spotrebujte.

Správne by sa mal koreň očistiť a nakrájať ostrým nožom na plátky, ktoré sa sušia v rúre alebo sušičke pri teplote maximálne 50 °C. Môžete ich uskladniť v sklenom pohári na tmavom mieste.

Zalejte si vlasy lopúchovou vodou

Kolieska koreňov (asi za hrsť) povarte vo vode, nechajte vychladnúť a touto vodou si potom oplachujte vlasy a najmä pokožku hlavy. Dôkladne, no jemne masírujte. Vlasy po tejto kúre už neoplachujeme.

...

Zázračný lopúchový olej

Na jeho výrobu potrebujeme len  niekoľko sušených alebo čerstvých kúskov koreňa (čerstvé kúsky koreňa je dobré nasekať a niekoľko dní vysušiť), olivový olej a sterilný sklený zavárací pohár.

Ako na to?

Korene nasekáme na drobné kúsky, mierne ich roztlačíme paličkou.

Vložíme do čistého pohára zo skla a zalejeme olejom. Pohár zavrieme a uložíme na tmavé miesto. Ak ste použili čerstvý koreň, tak ho dajte do chladničky. Necháme 6 týždňov lúhovať, pričom raz za týždeň olej otvoríme a premiešame , aby sa mohli uvoľniť vzduchové bubliny.

Po šiestich týždňoch olej zleme a môžeme používať.

Ako ho používať?

Olej používame na masáž pokožky hlavy aspoň po dobu 10 minút, každé 2-3 dni.  Pri masáži by ste mali  cítiť, že sa vám vlasová pokožka zahrieva, vtedy masírujete správne. Olej nechajte vo vlasoch a na pokožke a vlasy si normálne upravte do účesu, alebo nechajte pôsobiť cez noc a ráno normálne umyte.

Ak budete lopúchový olej používať dôsledne, mali by ste zbadať zlepšenie v priebehu 6- 8. pri bežných prostriedkoch z lekárne môžeme vidieť prvý efekt najskôr po 3 mesiacoch.