Stačí to dať na podlahu a mravce sa k vám viac nepriblíži: Z domu sa pratali sa ako namydlený blesk, viac som ich doma nevidela!

Radosť z leta môže byť niekedy pokazená jedným nepríjemným javom teplého počasia – hmyzom. Máme tu pre vás jeden perfektný nápad, ako sa dotieravého hmyzu zbaviť. Jeho autorkou je ruská babička Oľga, ktorá sa chce so svetom podeliť o svoj perfektný zlepšovák, ktorý sa jej v boji proti hmyzu a najmä mravcom osvedčil najviac. Túto metódu používa už celé roky a radí ju každému!

ako sa zbaviť mravcov navždy

© DepositPhotos

Ako sa zbaviť mravcov, ale aj ďalšieho hmyzu navždy

Invázia mravcov sa často vyskytuje od jari až do neskorého leta. Mravce nie sú nebezpečné, ale mnohým z nás prekáža, keď títo nezvaní hostia vstupujú do obytných priestorov. Dôchodkyňa Olga Pavlovna vie, ako sa zbaviť mravcov v dome navždy bez škodlivej chémie, je to bezpečné pre deti a domácich miláčikov. navyše, okrem mravcov to funguje aj proti pavúkom a moliam.

ako sa zbaviť domácich mravcov navždy

Tajomstvo jej víťazstva nad háveďou je klinčekový olej . „V kuchyni mám vždy klinčekový esenciálny olej. Dávam si ho na pokožku, keď idem von a tam ma tiež ochráni pred náletmi múch a komárov.“ Múdra žena sa podelila o svoje skúsenosti aj s ostatnými a hovorí, že stačí pár kvapiek tohoto oleja do každého rohu miestnosti a mravce sú preč rýchlosťou blesku.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

ako sa zbaviť mravcov v byte navždy

© DepositPhotos

Ak chcete zbaviť mravcov veľkú plochu v dome, pripravte si špeciálnu zmes. Budete na ňu potrebovať pohár teplej vody a 5-6 kvapiek esenciálneho oleja z klinčeka. Dôkladne premiešajte a touto zmesou jednoducho umyte podlahy vo vašom byte. Pár kvapiek nakvapkajte do rohov miestnosti a máte istotu, že mravce sa nevrátia.

Vďaka tomuto jednoduchému spôsobu podľa Olgy dostanete hmyz z domu za jediný deň. Navyše, táto metóda je bezpečná pre deti aj domáce zvieratká.

ako sa zbaviť mravcov raz a navždy

© DepositPhotos

Môžete si pripraviť aj jednoduchý postrek proti mravcom, ktorý zároveň slúži aj ako silný odpudzovač kliešťov (stačí nastriekať na topánky a potrieť ním zápästia a členky).Na jeho prípravu nalejte do pohára vody na 1 lyžičku klinčekového oleja, 1 polievková lyžica alkoholu, nalejte do fľaše s rozprašovačom a opatrne premiešajte zmes. Na trvalé odpudenie mravcov jednoducho rozprášte všade tam, kade sa mravce môžu dostať do vášho domu.

ako sa permanentne zbaviť mravcov v súkromnom dome

© DepositPhotos