Stačí naniesť a počkať 15 minút. Toto dokáže zázračná surovina s vašími rukami!

Hoci väčšina žien zameriava svoju pozornosť na starostlivosť o svoju pleť a o to, aby vyzerala mlado, len zriedka venujú rovnakú pozornosť aj pokožke na rukách. V skutočnosti sú to práve ruky, ktoré dokážu odhaliť váš vek veľmi jednoducho.

Koža na rukách je veľmi tenká a citlivá, čo je dôvod, prečo známky starnutia ukáže vždy ako prvá. V kombinácii so škodlivými účinkami častého umývania riadu a ďalších vonkajších vplyvov, si viete ľahko predstaviť, ako veľmi vaše ruky trpia, ak nie sú správne ošetrované.

Nie je však žiaden dôvod utrácať stovky eur za drahé kozmetické prípravky, môžete to urobiť s niekoľkými jednoduchými prírodnými ingredienciami, ktoré už aj v tejto chvíli pravdepodobne máte doma.

1. Zemiak

Ak chcete hodvábne jemné ruky, budete potrebovať zemiaky. Opečte stredne veľké zemiaky a roztlačte ich vidličkou. Pridajte 2 lyžice olivového oleja, 2 lyžice medu a mlieko. Chvíľu miešajte, kým nebude zmes úplne jemná. Uložte do chladničky a aplikujte 2-3 krát týždenne. Zmes nechajte pôsobiť 15 minút a potom si môžete ruky umyť mydlom.

2. Vajcia

Ak chcete zlepšiť elasticitu pokožky, môžete použiť vajcia. Oddeľte bielky a zmiešajte ich s 1 polievkovou lyžicou medu. Túto zmes naneste na ruky kefkou a nechajte zaschnúť. Po 15 minútach umyte vodou a mydlom.

3. Šípkový olej

Tento olej poskytuje pevnosť a pružnosť starnúcej pokožke a oživuje ju. Masírujte si ním ruky každý deň, čím svojím rukám doprajete vytúženú relaxáciu.

...

4. Aloe vera

Okamžite hydratuje pokožku rúk, redukuje vrásky a obnovuje šktruktúru pleti. Pomáha aj ako okamžitá úľava pri ekzéme, popálení alebo opuchu rúk. Pravidelným používaním budú vaše ruky hebké, hydratované a bez vrások. Stačí si ruky potierať dužinou a nechať pôsobiť 15 minút.

Čítajte ďalej: Ako zabrániť predčasnému starnutiu rúk? Tento jednoduchý recept ich vráti späť v čase