Stačí 5-minút denne a zbavíte sa stuhnutého, boľavého chrbta, aj šije: Jediné, čo potrebujete, je tyč a doma trochu miesta!

Ak hľadáte rýchlu pomoc pre svoj chrbát, krk a ramená, bez veľkej námahy, vyskúšajte tieto jednoduché cviky s tyčou podľa tohto videa na youtube . Pokojne môžete zobrať metlu, či rúčku na mop. Stačí vám len kúsok miesta a zvládnu to hravo aj ľudia po 60-tke. Práve oni majú veľmi často problémy s pohybovým aparátom a toto cvičenie im pomôže odstrániť bolesť a zlepší pohyblivosť.

1. Cvik

Uchopte tyč oboma rukami na koncoch a pohybujte ňou v štyroch krokoch. Najskôr ju dajte na úroveň panvy, potom na prsia, na ramená a na zadok. Opakujte pohyb reverzne, čiže od zadku, cez ramená, na prsia a na panvu.

 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

 

 

2. Cvik

Tento pohyb je podobný, ako ten prvý, avšak namiesto štyroch krokov vykonávajte len dva. Začnite teda od panvy a plynulo prejdite k zadku. Potom opäť reverzne od zadku k panve. Opakujte niekoľkokrát.

3. Cvik

Teraz si tyč položte na hrudník a otáčajte sa do jednej a do druhej strany. Potom si tyč položte na ramená a opäť sa otáčajte do jednej a do druhej strany.

 

 

4. Cvik

Teraz si dajte tyč na ramená a vykonávajte úklony do jednej a do druhej strany. Opakujte niekoľkokrát.

Celé cvičenie nájdete v priloženom VIDEU. Prajeme veľa zdravia!