Stačí 10 sekúnd: Jednoduchý domáci test odhalí, v akom stave sú vaše vlasy!

Chcete zistiť, či sú vlasy zdravé? Urobte si jednoduchý domáci test, ktorý zaberie len 10 sekúnd.

Dávate svojím vlasom každý deň poriadne zabrať? Ak sa napríklad chystáte na domáce farbenie, vlasy si pravidelne žehlíte alebo kulmujete, na ich zdravý a vitalite sa to môže podpísať. Chcete vedieť, ako na tom vaša hriva v skutočnosti a je? Urobte si jednoduchý test, ktorý vám dá odpoveď za 10 sekúnd.

Potrebujeme:

Pohár s vodou

Postup:

how-healthy-is-your-hair-630x350

Sklonte sa nad pohár s vodu a jeden pramienok vlasov doň ponorte. Podľa toho, ako sa vlasy vo vode budú správať získate jasný prehľad o ich zdraví.

Plávajú na hladine: v takom prípade sa nemáte čoho obávať. Vlasové vlákno je pevné a bez poškodení. Môžete byť teda ohľadom zdravia vašich vlasov celkom pokojná.

porosity-test

Klesajú pod hladinu: Vlasové vlákno je poškodené a cez póry doň preniká voda, čo sa prejaví ponorením pod hladinu. Ak pramienok klesá pod hladinu pomaly, situácia je lepšia a vlasové vlákno nie je až príliš pórovité. Ak však klesá priamo ku dnu, mali by ste zdraviu svojich vlasov venovať zvýšenú pozornosť. V takomto prípade je nutná regenerácia vlasov a teda oddych napríklad aj od domáceho farbenia. Doprajte vlasom liečivé zábaly a nezabúdajte aj na dostatočný prísun vitamínov a živín, ktoré sú pre zdravé vlasy nevyhnutné. Namiesto umelých výživových doplnkov stavte na pestrú a vyváženú stravu bohatú na živiny.

Dnes najobľúbenejšie