Stačí 10 sekúnd: Jednoduchý domáci test odhalí, v akom stave sú vaše vlasy!

Dávate svojím vlasom každý deň poriadne zabrať? Ak sa napríklad chystáte na domáce farbenie, vlasy si pravidelne žehlíte alebo kulmujete, na ich zdravý a vitalite sa to môže podpísať. Chcete vedieť, ako na tom vaša hriva v skutočnosti a je? Urobte si jednoduchý test, ktorý vám dá odpoveď za 10 sekúnd.

Potrebujeme:

Pohár s vodou

Postup:

how-healthy-is-your-hair-630x350

Sklonte sa nad pohár s vodu a jeden pramienok vlasov doň ponorte. Podľa toho, ako sa vlasy vo vode budú správať získate jasný prehľad o ich zdraví.

Plávajú na hladine: v takom prípade sa nemáte čoho obávať. Vlasové vlákno je pevné a bez poškodení. Môžete byť teda ohľadom zdravia vašich vlasov celkom pokojná.

porosity-test

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Klesajú pod hladinu: Vlasové vlákno je poškodené a cez póry doň preniká voda, čo sa prejaví ponorením pod hladinu. Ak pramienok klesá pod hladinu pomaly, situácia je lepšia a vlasové vlákno nie je až príliš pórovité. Ak však klesá priamo ku dnu, mali by ste zdraviu svojich vlasov venovať zvýšenú pozornosť. V takomto prípade je nutná regenerácia vlasov a teda oddych napríklad aj od domáceho farbenia. Doprajte vlasom liečivé zábaly a nezabúdajte aj na dostatočný prísun vitamínov a živín, ktoré sú pre zdravé vlasy nevyhnutné. Namiesto umelých výživových doplnkov stavte na pestrú a vyváženú stravu bohatú na živiny.

Témy:


Pridajte svoj komentár