Stačí 10 minút a ste ako vymenení: 5 prekvapivých dôvodov, prečo si dopriať večer masáž nôh – tú zmenu pocítite hneď!

Masáž chrbta je pre mnohých samozrejmosťou a nevedia si už bez nej predstaviť svoj život. Nemali by sme však zanedbávať ani naše chodidlá. Veď práve nohy sú jednou z najviac namáhaných častí tela a preto si zaslúžia náležitú starostlivosť. Navyše masáž chodidiel má nielen pozitívne relaxačné účinky, ale aj zdravotné. Týchto 5 dôvodov vás určite presvedčí, aby ste masáži chodidiel dali šancu.

Physiotherapy, Foot Massage, Massage

1. Masáž chodidiel zvyšuje imunitu

Ak ste vystavení vysokému stresu, mali by ste vážne uvažovať o takejto masáži. Pravidelné masáže chodidiel znižujú stres a posilňujú imunitný systém. Odporúča sa masáž chodidiel 10-15 minút. Aby bola pre vás táto forma relaxácie ešte príjemnejšia, odporúča sa používať sezamový olej, ktorý sa môže trochu zahriať.

Ako masírovať: naneste olej na ruky a masírujte chodidlá v kruhoch, nezabudnite na prsty na nohách.

2. Prináša úľavu od bolesti

Je zrejmé, že ak trpíte bolesťou v rôznych častiach tela, mali by ste s ňou zájsť za odborníkom. Ak to však váš zdravotný stav dovolí, k podpornej liečbe určite pridajte aj masáž chodidiel, ktorá vám pomôže vyriešiť problém napríklad s ľahšou migrénou, bolesťami chrbta alebo krku. Noha je rozdelená do reflexných bodov v závislosti od orgánu. Nájdite ekvivalent orgánu na chodidle a masírujte ho po dobu 5 minút, napríklad pri bolesti hlavy. Uvidíte, že bolesť sa výrazne zníži.

Súvisiaci obrázok

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

3. Pomáha v boji proti depresii

Ako sme už spomenuli, masáž zmierňuje stres a navyše pomáha bojovať proti depresii. Zlepšuje náladu aj veľmi chorého človeka. To však nie je všetko! Masáž nôh sa odporúča ľuďom, ktorí v súčasnosti smútia nad milovanou osobou alebo majú „zlomené srdce“ spôsobené rozchodom s partnerom.

4. Zlepšuje krvný obeh

Mnoho ľudí si vyberá nesprávnu obuv alebo málo športuje a čo je horšie – v práci sedia 8 hodín. Spôsobuje to zhoršenie krvného obehu. Ak máte podobný životný štýl, nezabudnite stráviť aspoň 10 minút denne touto masážou a stimulovať tak krvný obeh. Podporí to prívod kyslíka do každej bunky v tele.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt krvný obeh

5. Zlepšuje spánok

Masáž chodidiel pôsobí natoľko relaxačne, že za pár okamihov zaspíte a váš spánok bude príjemný a hlboký. V dnešnej zrýchlenej dobe sa nám často stane, že svoje zdravie zanedbávame. Masáž chodidiel je to najmenej, čo môžeme pre seba spraviť.

Feet, Sleep, Bed, Comfortable, Cozy