Sprchová hlavica zanesená vodným kameňom? Jednoduchý trik, ako ju vyčistiť!

Pravidelným používaním sa vo vnútri otvorov na sprchovej hlavici usadzuje vodný kameň, ktorý môže spôsobiť, že niektoré z nich sa časom stanú celkom nepriechodnými. Poznáme jednoduchý trik, ako sprchovú hlavicu vyčistiť bez námahy.

Pravidelným používaním sa vo vnútri otvorov na sprchovej hlavici usadzuje vodný kameň, ktorý môže spôsobiť, že niektoré dierky sa stanú celkom nepriechodnými. Poradíme vám jednoduchý trik, ako poraziť vodný kameň, ktorý sa nahromadil vo vnútri hlavice a dosiahnuť, aby vaša sprcha fungovala opäť ako nová. Okrem vodného kameňa táto jednoduchá metóda odstráni z hlavice šmuhy a zošednuté škvrny.

Spôsob č. 1 – Na sprchové hlavice, ktoré nie sú veľmi znečistené

Potrebujeme:

Šťavu z ½ citróna

Biely ocot

Postup:

25bath

Obe ingrediencie zmiešame a nalejeme do igelitového vrecka, ktoré pomocou gumičky upevníme na hlavicu tak, aby bola hlavica ponorená v zmesi. Necháme pôsobiť cez noc. Samozrejme, sprchovú hlavicu môžeme tiež odmontovať a namočiť do roztoku.

Spôsob č. 2 – Na veľmi znečistené sprchové hlavice

Potrebujeme:

1/3 šálky jedlej sódy

...

1 šálku jedlej sódy

Postup:

003

007

Do plastového vrecka najskôr nasypeme sódu a veľmi opatrne  vlievame do sódy – zmes bude peniť. Vrecko opäť upevníme okolo hlavice (alebo hlavicu odmontujeme a ponoríme do roztoku. Necháme pôsobiť cez noc alebo minimálne 2-3 hodiny.

zdroj: lifehack