Sporiť, či nesporiť?

Tento odkaz patrí všetkým bez rozdielu veku, pohlavia , či národnosti. Áno, sme mladí, ale raz to príde. Život plynie nezvratným tempom. Pracujeme, milujeme, cestujeme, či relaxujeme. Každá chvíľa je pominuteľná. Nemôžeme ju uchopiť alebo zastaviť. Niekedy si uvedomíme, že sme mali niečo urobiť inak. Ale vtedy už môže byť neskoro. Staroba na nás čaká, príde skôr, či neskôr. A aj ona má svoje krásne chvíle. Musíme sa však na ňu pripraviť. Tak nezostaneme zaskočení. Dá sa to však?

Ako to zvládnuť?

Nie, neponúkame vám zázračný recept na omladenie. Ani návod , ako to zvládnuť. Na ten musí prísť každý sám. Ale môžete sa oprieť, vydýchnuť si a s pokojom sa vydať ďalej. Dôchodkové starobné poistenie nám takú možnosť ponúka. Nevieme, či budeme chorí alebo plní elánu. Či zostaneme sami alebo s blízkymi. Náš život môže byť stále plnohodnotný. Preto je možnosť dobrovoľných príspevkov na dôchodok vskutku famózna. Iste, poviete si, však si môžem sporiť aj do ponožky. Ale nie je to celkom pravda.

Aké máme možnosti

Tak ako sú zhodnotené príspevky v II. pilieri, tak je to aj s dobrovoľnými príspevkami. V ponožke nám to už nenarastie. Dobrovoľné príspevky môžeme použiť na zvýšenie hodnoty dôchodkového účtu pre účely vystavenia certifikátu alebo si ich môžeme dať vyplatiť prostredníctvom programového výberu. Je to len a len na našom rozhodnutí. V každom prípade rozhodnúť sa sporiť je určite to najlepšie riešenie. Úspory môžeme použiť na činnosti, ktoré máme radi, pomôcť blízkym alebo len tak si urobiť radosť. Lákavé, nie?

Rozhodnite sa pre život

Možno sa vám teraz zdá, že je to len ťahanie peňazí. Reklama sa na nás valí z každej strany. My však chceme žiť tu a teraz. Užívať si život a svoje peniaze. Vieme, že suma pár eur na dôchodkový príspevok, ktorá odíde z účtu, vás nespasí Ale v budúcnosti vám môže pomôcť naplno žiť až do konca. Vieme, že sa rozhodnete správne. Zaslúžite si to.