Špongiu vložila do dózy a poliala lepidlom. Tento trik by mala poznať každá mamička!

Pri výchove detí má každý rodič svoje vlastné triky a metódy, ako sa popasovať s každodennými situáciami, ktoré k výchove a starostlivosti jednoducho patria. Prečo si však neuľahčiť snaženie ďalšími skvelými zlepšovákmi, ktoré vám uľahčia každodenné fungovanie?

Všetci vieme, ako veľmi naše deti milujú kreslenie a maľovanie na všetky možné povrchy v byte – čerstvo natreté steny nevynímajúc. Pozrite si  geniálne triky, ktoré vašim deťom prinesú množstvo zábavy a vy a váš byt zvládnete ich umelecké vyčíňanie bez väčšej ujmy .

Dozviete sa napríklad, že:

Formu na muffiny môžete využiť na skladovanie drobností, s ktorými deti pri svojej kreatívnej tvorbe radi pracujú.

Ak farebné fixky už nepíšu, neznamená to, že patria do koša. Vložte ich do nádoby s vodou a získate krásne vodové farby, s ktorými môžu vaše ratolesti vytvárať krásne maliarske kreácie.

Pred používaním farieb je dobré pracovný stôl obaliť fóliou, keďže veľmi dobre vieme, že farba skončí všade, len nie tam, kde by mala byť – na papieri.

V prípade, že vaše deti si nevedia zapamätať, ako správne držať nožnice, skúste im na palec nakresliť smajlíka. Potom im stačí len vysvetliť, že pri strihaní musí byť usmiata tvárička vždy hore.

Lepí sa deťom pri strihaní lepiaca páska na nožnice? Pred strihaním  potrite čepeľ nožníc detskými vlhčenými obrúskami. Rozdiel spoznáte okamžite. Nožnice naostríte tak, že nimi budete strihať alobal.

V prípade, že sa vaše deti umelecky realizovali na nábytku či iných povrchoch vo vašej domácnosti, použite denaturalizovaný alkohol. Jednoducho ho naneste na handričku a kresby ľahko zotriete.

Ak vaše deti s radosťou vysypali tisícky flitrov z vrecka, použite valček na odstránenie chĺpkov z oblečenia. Jednoducho ním prejdite po povrchu a lepivý povrch drobnosti rýchlo odstráni.

Na skladovanie maliarskych potrieb vytvorte deťom otočný úložný priestor. Stačí, ak medzi dve misky vložíte niekoľko sklených či kovových guličiek na hranie. Získate úložný priestor, ktorý si deti zamilujú a ľahko v ňom nájdu presne to, čo potrebujú.

Naše deti milujú, keď sa môžu dotýkať farieb. Aby ste im ulahodili a zároveň ochránili váš nábytok, naneste rôzne farby do vnútra uzatvárateľného plastového vrecka. Vrecko uzavrite, položte na stôl a nechajte deti, aby sa realizovali.

Ak majú deti problém s odlepovaním malých nálepiek, odstráňte okolitú výplň. Odliepanie pôjde omnoho jednoduchšie.

Zaschol vám vo vrchnáku lepidla lep a teraz ho nemôžete používať? Vložte vrchnák do nádoby s rastlinným olejom. Ten zabráni tomu, aby vo vrchnáku medzi použitiami zaschol lep.

Míňajú vaše deti až príliš veľa lepidla. Naneste lepidlo na špongiu, ktorú vložíte do uzatvárateľnej dózy a použite ju ako alternatívny dávkovač lepidla. Potom jednoducho zatvorte a pri ďalšej príležitosti môžete opäť použiť bez toho, aby sa znehodnotilo.

zdroj: youtube

Dnes najobľúbenejšie