Spolubývajúca jej zanechala kuchyňu v hroznom stave. Mladá žena ju TAKTO sama prerobila len za 100 dolárov!

Mladá žena našla po návrate zo študijného pobytu kuchyňu v hroznom stave. Hoci nemala peniaze na zvyš, začala s premenou kuchyne na vlastnú päsť. Toto dokázala s rozpočtom len 100 dolárov.

Bývanie so spolubývajúcimi môže byť veľmi zábavné a príjemné. Ak však natrafíte na neporiadnych jedincov, ktorí príliš nedbajú na udržiavanie spoločných priestorov, môže to byť poriadny problém. Takúto skúsenosť zažila aj Eliza Brooker, ktorá po študijnom pobyte prišla konečne do svojho bytu a namiesto vytúžené oddychu ju čakalo nemilé prekvapenie. Spolubývajúca sa medzičasom odsťahovala zo spoločného bytu a kuchyňu zanechala v doslova bezútešnom stave. Všetky dvierka a zásuvky bolo otvorené dokorán, na stene a kachličkách boli striekance od omáčky a mastný povlak bol všade naokolo.“ Lepkavá podlaha a zvyšky jedla na sporáku boli už len smutným bonusom, ktorý dotváral celkový dojem.

Eliza si povedala, že práve teraz je ten najlepší čas na renováciu kuchyne. Ako to však zvládnuť, keď nie sú peniaze na zvyš?

Neuveríte, ale šikovná žena našla spôsob, ako prerobiť celú kuchyňu za dva víkendy a to s nákladmi len 100 dolárov.

5d9vs0m-850x566-1

ea8vp0g-850x651

Najsôr bolo potrebné celú kuchyňu dôkladne vyčistiť. Mladá žena vsadila na overené lacné metódy a všetky povrchy vyčistila len pomocou jedlej sódy, octu a peroxidu vodíka. Následne obrúsila povrch drevených skriniek, naniesť základný náter a následne snehobielu farbu, ktorá vdýchla čistotu a opticky zväčšila priestor maličkej kuchyne. Následne prišli na radu steny, na ktoré Eliza zvolila príjemný tyrkysový odtieň, ktorý s bielou vytvára príjemnú kombináciu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Nakoniec prišla na radu podlaha. Svetlé kachličky s nešťastným vzorom chcela Eliza nahradiť drevenou podlahou. To však vzhľadom k rozpočtu neprichádzalo do úvahy. Mladá žena si poradila po svojom, zašla do najbližšieho obchodu a zakúpila vynilovú podlahu v imitácií dreva, ktorá ju vyšla len na niekoľko dolárov (kedže podlaha v kuchyni zaberá skutočne maličkú plochu). Vinylovú podlahu žena narezala tak, aby vyzerala ako drevené parkety. Potom už len stačilo položiť jednotlivé kúsky na svoje miesto. Po dokončení kuchyňa pôsobila novým, čistým, sviežim a najmä jednotným dojmom. Čo poviete na túto premenu?

xax77qzg-600x800

ekdfufng-600x800

tbeakmqg-600x750

6ggyvsig-600x800

zdroj: littlethings