RAJČINY už nekupujem, vďaka rade mojej susedy mám 10x väčšiu úrodu, ako po iné roku: Tajomstvom je tento RECEPT!

Moja susedka Mirka má vždy nejaký ten skvelý tip poruke. Jedným z nich je aj táto špeciálna zmes z youtube, ktorú Mirka vyskúšala a odporučila ju aj mne.

Môžem povedať, že rajčiny som nemusela kupovať od júna až do novembra, doma sme ich totižto nestíhali míňať. Úrodu sme sme zavárali, mrazili a uchovávali na rôzne spôsoby, aj preto sme si úrodu mohli užívať celý rok.

Ako postupovať?

Najlepšie je začať podávať túto zmes, keď nastane pučanie a kvitnutie. Úžasný výsledok tohoto kŕmenia spôsobí, že ho budete určite používať dlhodobo, pretože výsledky sú úžasné.

Aj počas slabého roku, kedy počasie záhrade neprijalo, bola moja úroda naozaj obrovská. Vôbec som však nemusela používať žiadne umelé hnojivá, stačil mi tento domáci elixír, ktorý si viete sami namiešať.

Navyše ide o vynikajúci spôsob, ako ochrániť úrodu pred chorobami a plesňou. Toto riešenie tiež urýchľuje dozrievanie plodov, zvyšuje obsah cukru v plodoch.

Mnohí záhradkári majú skúsenosť, že paradajky začiatkom leta hojne kvitnú a napokon majú len málo plodov. Táto výživa tomuto javu zabraňuje a spôsobí, že kvety neopadnú a premenia sa na sladké a šťavnaté plody.

Výživa sa aplikuje na listy, odkiaľ sa najrýchlejšie vstrebe do rastliny.

Potrebujeme:

9 litrov vody

1 liter mlieka (na obsahu tuku nezáleží)

1 lyžička kyseliny boritej

10 kvapiek jódu (použila som alkoholový roztok jódu, ktorý sa predáva v lekárni)

Postup:

Kyselinu boritú rozpustíme v malom množstve vody, rozmiešame.

Pridáme do zvyšnej vody.

Kyselina boritá je pre rastliny veľmi dôležitá a okrem sily, ktorú rastlina potrebuje v kritickej fáze rastu, účinkuje aj proti neskorej plesni.

Kyselina je veľmi prospešná pre rastlinu vo fáze kvitnutia. Pomáha rastlinám lepšie distribuovať vlahu.

Toto riešenie využijete nielen v skleníku kde vlhkosť regulujete vy, ale aj v otvorenej záhrade.

Nakoniec pridáme do zmesi jód. Na 10 litrov pridáme 10 kvapiek.

Jód je veľmi dôležitý stopový prvok pre paradajky. Jód zlepšuje metabolické procesy v rastlinách a znižuje riziko infekcie a najmä hniloby koreňov.

Keď zmes premiešate, jednoducho ho nastriekate na paradajky, ktoré pestujete.

Ošetrenie rastlín týmto roztokom je najlepšie vykonávať buď v zamračený deň, alebo skoro ráno. Rozhodne sa neodporúča aplikovať postrek počas slnečných dní, pretože listy by sa mohli spáliť.

Nastriekajte na celý povrch listov.

10 litrov roztoku mi bohato stačí na ošetrenie rastlín v skleníku aj voľne v záhrade.

Video návod:

 

Dnes najobľúbenejšie