Sovičky na kľúče: Milá drobnosť, ktorú viete jednoducho vyrobiť aj vy!

Skvelý tip na vlastnoručne zhotovený darček pre vašich známych, kamarátov, alebo kolegov v práci. Prinášame vám postup výroby milých mini-sovičiek, ktoré vyčaria úsmev na tvári, kedykoľvek sa ne pozriete.

Skvelý tip na vlastnoručne zhotovený darček pre vašich kamarátov, alebo kolegov v práci. Prinášame vám postup výroby milých mini sovičiek na kľúče, ktoré vyčaria úsmev na tvári, kedykoľvek sa ne pozriete. Postup ich výroby je skutočne jednoduchý a zvládnete to počas sledovania vášho obľúbeného programu v televízií. Okrem toho vám prinášame aj tip na výrobu sovičkových vankúšov. Neváhajte sa inšpirovať!

Mini sovičky na kľúče

Potrebujeme:

Látku – Na telo sovičky ideálne pevnejšiu, na ostatné komponenty stačí aj tenká látka

Šablónu

Ihlu, niť a nožnice

Vatu na výplň zobáčika a tela

Šnúrku na zavesenie

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Gombíky na očká

Postup:

Najskôr si podľa šablóny vystrihneme kúsky látky podľa šablóny.

chaveiro-de-corujinha-em-feltro-passo-a-passo-1

Vo vrchnej časti, v strede spravíme nožnicami otvor v tvare písmena V. Potom stred prednej časti prešijeme (aby sme nakoniec získali pekný tvar). Zadnú časť necháme zatiaľ tak, ako je. Na prednú časť tela potom nalepíme alebo prišijeme bruško, oči a zobák, ktorý vyplníme vatou.

corujinha2-470x420

Na zadnej strane bude otvor v tvare V slúžiť na prišitie šnúrky.

Otvor na prednej časti hlavy sovičky zošijeme a na vrchný otvor zadnej časti našijeme šnúrku a potom zošijeme tak, ako prednú časť.

corujinha4-696x696

corujinha3-540x420

Potom obe časti – prednú aj zadnú zošijeme, pričom na vrchu necháme otvor, cez ktorý do tela natlačíme vatu. Až potom celkom zošijeme.

corujinha5-420x420

Sovičky sú hotové.

chaveiro-de-corujinha-em-feltro-passo-a-passo-696x541

Ak by ste chceli vytvoriť sovičky vo väčšom prevedení, napríklad ako milé vankúše, inšpirujte sa prehľadným video-postupom.