Geniálny pomocník do záhrady: Tento trik vám ušetrí množstvo vody a rastlinky porastú ako divé!

Potrebujete len dve fľaše a jednu šálku vody.

Pomaly, ale isto sa blíži čas vysádzania priesad a semienok do pôdy v našich záhradách. AK však chcete, aby vaše rastlinky rástli do sily a nakoniec priniesli bohatú úrodu, musíte sa pripraviť na vrtochy počasia, ktoré môžu spôsobiť, že rastlinky v záhradách nebudú mať dostatok vlahy.

Tento zlepšovák z plastových fliaš poskytne vašim rastlinkám dostatok vlahy s minimálnou spotrebou vody.

Kvapkajúci solárny zavlažovací systém

Ako na to?

Potrebujeme jednu veľkú (5 litrovú), jednu menšiu plastovú fľašu (1,5 l) a 1 šálku vody.

Postup:

Z oboch fliaš odrežeme dno. Dno menšej fľaše nám bude slúžiť ako šálka vody. Naplníme ho vodou a vložíme do jamky v zemi.

foto: screenshot youtube

...

Nádobu zahrabeme zeminou tak, aby siahala asi 2 cm od okraja. Potom zakryjeme vrchnou časťou väčšej fľaše. To ej všetko.

foto: screenshot youtube

Tento zavlažovací systém umiestnime do blízkosti rastliniek, ktoré chceme zavlažiť. Voda bude vplyvom slnečných lúčov kondenzovať, zachytávať sa na stenách nádoby a vo forme kvapiek sa vráti späť do zeme. Vlaha sa dostane ku koreňom rastliniek, ktoré budú mať prirodzenú vlahu vždy, bez toho, aby čo i len kvapka vody vyšla na zmar!

foto: flordeplanta

Rastlinky, ktoré potrebujú častejšie zavlažovanie sa odporúča obklopiť viacerými menšími zavlažovacími systémami.

Vhodné je celý tento systém – zavlažovanie aj rastlinky ohradiť suchým lístím alebo slamou, ktoré spôsobia, že vlhkosť sa bude ešte lepšie koncentrovať vo vnútri systému.


zdroj: flordeplanta, youtube