Vyliečená žena to radí každému: Ak vás raz postihne rakovina, pri bežnej liečbe si spomeňte aj na toto korenie – dokáže zázraky!

Šokovala lekárov. O Dieneke Fergusonovej už píše celý svet. Roky sa pasovala s rakovinou, až skúsila pravidelne konzumovať jeden druh koreniny. A stal sa zázrak.

Je vítané, ak sa pacienti s rakovinou stravujú zdravo, najmä ak konzumujú potraviny, ktoré sú pre telo mimoriadne prospešné. Takou je aj korenina kurkumín, ktorá zohrala v liečbe Dienekinej rakoviny zásadnú úlohu. Samotná pacientka dnes odporúča každému skúsiť to popri konvenčnej liečbe (chemoterapii), nie ako jej náhradu. Lekári však v prípade tejto pacientky zhodne tvrdia, že táto surovina mohla skutočne významne prispieť k vyzdraveniu pacientky, ide totižto o jednu z najsilnejších protizápalových látok v prírode

Transplantácia nie, korenina áno

Od roku 2011 začala Dieneke Fergusonová užívať každú noc na lačný žalúdok kurkumín, čo je účinná látka z kurkumy. V rámci prevencie a zdravého životného štýlu sa kurkuma odporúča pridávať počas varenia do jedál. Ale aj v kombinácii s čiernym korením je pre organizmus prospešná.

Dieneke (57) sa však rozhodla užívať len konkrétnu zložku, teda kurkumín, čo sa priaznivo podpísalo na jej zdravotnom stave, a to aj napriek tomu, že predtým podstúpila neúspešnú transplantáciu kostnej drene.

Foto: Pixabay

Podľa lekárov, ktorí o tom informovali v magazíne British Medical Journal, to naznačuje, že kurkumín si môže poradiť s liečbou myelómu.

Kurkumín má totiž protizápalové aj protirakovinové účinky. V prípade Dieneke, ktorá každý deň užívala 8 gramov zázračnej látky, sa ukázalo, že kurkumín dokáže pôsobiť nielen ako prevencia, ale aj ako liek.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Napokon, už v roku 2012 BBC písalo o schopnosti kurkumínu usmrtiť rakovinové bunky vypestované v laboratóriu. Vtedy sa však hovorilo o rakovine čriev, pričom Dieneke mala zriedkavé nádorové ochorenie krvi. Vyzerá to preto tak, že kurkumín by mohol byť pomocou pri rôznych druhoch rakoviny. Lekárov teraz čaká podrobné testovanie jeho účinkov.

Účinky kukrumy

Prevencia rakoviny  – kurkumín obsiahnutý v kurkume pôsobí ako silný antioxidant, navyše jeho protizápalové účinky majú výrazný vplyv na stav tela a teda aj na prevenciu voči rakovine

Napomáha pri liečení nádorových ochorení – kurkuma pôsobí ako výrazný antikarcinogén. Pokiaľ nedajbože máte rakovinu, tak používanie kurkumy konzultujte so svojím lekárom

Vychytáva voľné radikály – pôsobí výrazne antioxidačne, čiže je to špička v boji s voľnými radikálmi

Zmierňuje príznaky artritídy – jeho silné protizápalové vlastnosti napomáhajú nielen pri zmierňovaní bolesti a opuchov ale aj celkové negatívne prejavy tohto ochorenia.  Vo všeobecnosti pôsobí ako prevencia voči tomuto ochoreniu.

Podporuje imunitný systém – liečivé účinky kurkumy a v nej obsiahnutého kurkumínu, môžu byť výrazne nápomocné pri posilňovaní imunitného systému aj u ľudí s výrazne oslabenou imunitou.

Podporuje chudnutie – kurkuma patrí medzi korenie, ktoré má určitý vplyv na metabolizmus a chudnutie. Neschudne síce za Vás, ale ako pomocník je super.

Detoxikuje organizmus a čistí krv.

Kurkuma má “antibiotické” a antiseptické účinky

Podporuje dobré hojenie rán a popálenín. Má pozitívny vplyv na  kožné ochorenia (ekzémy, akné, psoriáza)

Znižuje vysoký cholesterol v krvi – Pri pravidelnom používaní kurkumy môže naozaj dôjsť k zníženiu vysokého cholesterolu v krvi.

Chráni srdce a cievy pred kardiovaskulárnymi ochoreniami, ktoré patria medzi najväčších “zabijakov” Slovákov

Pôsobí ako prevencia pred Alzheimerovou chorobou – na túto zákernú chorobu doposiaľ liek nevynašli. Silné antioxidačné účinky kurkumi môžu podporiť zabráneniu vzniku tejto choroby, prípadne spomaliť jej progres.