Len OBYČAJNÁ sóda bikaróna a trocha kávy: Len zamiešajte a hneď aj použite – ženy, je to tá najlepšia vec!

Bez kávy si mnohí z nás nevedia predstaviť ráno. Málokomu by však napadlo, že z obyčajnej kávy si môžete pripraviť najúčinnejšiu pleťovú masku proti vráskam a tmavým škvrnám.

Neváhajte a vyskúšajte fantastický tip z youtube podľa ktorého pripravíte túto zázračnú masku zo sódy a obyčajnej kávy. Maska má spevňujúce, vyživujúce a peelingové účinky.

Je vynikajúca na hlbšie aj jemné vrásky, pleť je po jej nanesení viditeľne rozjasnená a svieža. Opakované používanie vedie k viditeľnému zjemneniu a vyhladeniu vrások.

Kúzelná maska proti vráskam

 

...

Potrebujeme:

1 PL mletej kávy

1 PL sódy bikarbóny

1 PL medu

1 PL cukru

Postup:

Zmiešajte všetky ingrediencie kým nevznikne homogénna zmes a naneste krúživými pohybmi na tvár. Nechajte pôsobiť 20 minút, potom umyte a naneste výživný krém. Nanášajte si túto masku 1-krát týždenne a postupne začnete pozorovať, ako sa vaša pleť vypína, je hladšia a vrásky budú jemnejšie.

Ďalšie využitie kávy pre krásu…

1. Káva proti opuchom nôh

Pred sprchou si 10 minút masírujte krúživými pohybmi postihnuté oblasti mletou kávou zmiešanou s trochou vody. Prekrvíte tým pokožku a zmiernite opuch.

2. Na kruhy pod očami

Pripravte si kávu, ako keby ste ju išli vypiť, avšak nechajte ju vychladnúť a potom ju vložte do chladničky. Vatovými tampónmi namočenými v tejto káve si potom potierajte oblasť pod očami po dobu 10 minút.

3. Káva prekrýva jemné šediny

Pripravte si 2 – 3 šálky veľmi silnej kávy a nechajte ju vychladnúť. Vlasy si umyte ako obvykle a potom ich opláchnite touto vychladnutou kávou. Následne vlasy prekryte uterákom, alebo igelitovou čiapkou a nechajte pôsobiť 30 minút. Po uplynutí tejto doby opláchnite a nechajte voľne vyschnúť.

Video návod:

 

Foto: tjn
Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: tjn
Foto: tjn
Foto: pixabay