Smotanovo-kokosové tyčinky v čokoláde

Fantastické domáce kokosové tyčinky so smotanou, obalené v lahodnej čokoláde. Dobrota, ktorá pokojne tromfne sladkosti z obchodu.

Moje deti milujú nezdravé sladkosti z obchodu – napokon, ako asi všetky deti na svete. Keď mám chvíľku voľného času, vyrábam im tieto pochúťky doma – aspoň viem, čo im dávam. A nepohrdne nimi ani manžel, ktorý si potajomky vždy pár kúskov „uchmatne“ pre seba. :-)

Mojím najnovším objavom sú tieto smotanové tyčinky s kokosom a čokoládou. Sú skutočne vynikajúce a pokojne tromfnú aj sladkosti z obchodu. Vyskúšajte!

Potrebujeme:

200 ml smotany na šľahanie

200 g strúhaného kokosu

300 g mliečnej čokolády

85 g kyštálového cukru (môžete nahradiť medom alebo stéviou)

...

50 g masla

Trochu masla alebo oleja na čokoládovú polevu

Postup:

Na miernom ohni rozpustíme maslo, smotanu a cukor (nevaríme). Následne odstránime z tepla a do zmesi pridáme kokos – dôkladne premiešame.

Hmotu nalejeme do formy vystlanej papierom na pečenie a vložíme na minimálne 1 – 2 hodiny do chladničky stuhnúť. Potom hmotu nakrájame na tyčinky a vložíme opäť do chladničky na niekoľko hodín (tyčinky si vďaka chladu zachovajú pekný tvar a nebudú sa rozpadať).

Nakoniec si pripravíme čokoládovú polevu. Vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu s trochou masla (oleja). Necháme chvíľu vychladnúť a potom v nej obalíme jednotlivé tyčinky. Hotové tyčinky opäť preložíme na papier na pečenie a čokoládu necháme stuhnúť.

Rovnako ako mliečnu, môžete pripraviť aj polevu z bielej čokolády. Hotové tyčinky ozdobíme podľa chuti a fantázie (roztopenou čokoládou, kokosom…)

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj: vilingstore