Zmiešajte jablko s ovsenými vločkami a tento koktail vypite nalačno: Budete prekvapení, čo to spraví s vašim telom!

Tento koktail podľa receptu z youtube je nabitý zdravým a navyše aj dobre chutí. Mnoho ľudí si ani neuvedomuje, čo dokáže táto jednoduchá zmes. Čítajte ďalej a dozviete sa viac!

Potrebujeme:

1/2 pohára ovsených vločiek

1 zelené alebo červené jablko

1 pohár vody

Postup:

Do misky si nasypte ovsené vločky, zalejte ich vodou a nechajte odpočívať asi 30 minút. Medzitým si umyte a očistite jablko od jadrovníka. Potom ho aj so šupkou nakrájajte na malé kúsky.

...

Vločky potom preceďte cez sitko a vložte ich spolu s jablkom a pohárom vody do mixéra. Mixujte, kým sa všetky zložky dobre nespoja. Nalejte do pohára a vypite. Najlepšie je tento nápoj konzumovať ráno nalačno. 

Zdravotné výhody tohto koktailu

1. Jablko pomáha znížiť krvný tlak, cholesterol a obsahuje dôležité antioxidanty. Na tie sú bohaté aj ovsené vločky.

Práve antioxidanty pomáhajú chrániť telo pred rôznymi závažnými chorobami, ako sú srdcovo-cievne choroby, infarkt, ateroskleróza a pod. Kombinácia vločiek a jablka je preto veľmi dôležitá pre zdravie pečene.

2. Pomáhajú chrániť zrak a predchádzať ochoreniam očí, ako je napríklad zelený zákal. Táto zmes posilňuje oči a zlepšuje videnie. Prispieva aj k liečbe šeroslepoty.

3. Posilňuje imunitný systém. Vďaka obsahu vlákniny pomáha transportovať odpadové látky z nášho tela a táto kombinácia je tiež bohatá na vitamín C.

Ten posilňuje obranyschopnosť organizmu, čím chráni telo pred rôznymi chorobami, ako je prechladnutie, či chrípka.

4. Má pozitívny vplyv na mozog. Pomáha chrániť pred vznikom Alzheimerovej choroby a pôsobí tiež preventívne proti mŕtvici. Okrem toho posilňuje pamäť.

5. Znižuje hladinu cholesterolu. V jablku sa nachádza prírodná vláknina, ktorá pomáha redukovať zlý cholesterol a ovsené vločky sú zodpovedné za pozitívny účinok na črevá.

6. Pomáha predchádzať respiračným chorobám.

Má pozitívny vplyv na zdravie pľúc a zlepšuje dýchaciu kapacitu.

Jablko pomáha predchádzať aj astmatickým záchvatom.

7. Zabraňuje predčasnému starnutiu.

Konzumácia tohto jablkového smoothie s ovsenými vločkami pomáha bojovať proti voľným radikálom a prispieva ku krásnej a zdravej pokožke.

8. Účinná pri redukcii hmotnosti. Ak chcete schudnúť, táto kombinácia bude skvelým pomocníkom. Navodzuje pocit sýtosti a zároveň je skvelým zdrojom energie pred fyzickou aktivitou.

Pre zvýšenie účinku je dobré ešte pridať chia semiačka a citrón.

9. Prospieva zdravému tráveniu a pomáha predchádzať zápche.

Vďaka vysokému obsahu vlákniny sa zbavíte problémom so zápchou.

 

 

 

Foto: pixabay