Slovenka poradila geniálny tip, ako vydezinfikovať všetko doma: Nezháňajte chémiu v obchodoch, stačí 1 vec na ktorú už mnohí zabudli!

Chcem sa s vami podeliť o vynikajúci nápad, ktorý sa šíri po fb. Autorkou je pani Katarína a priznám sa, že keby som ho nevidela, ani by mi to nenapadlo. Ide o využitie starej socialistickej vychytávky – horského slnka – a dezinfekciu. V dnešných dňoch je dezinfikvoanie všetkého zvlášť dôležité a preto verím, že túto vychytávku zužitkuje čo najviac ľudí. Možno je na čase zájsť na povalu či do garáže a pozrieť sa, že jedno „horské slnko“ nezasvieti aj u vás doma!

Finta na dezinfekciu všetkého – aj potravín z nákupu

„Pamätáte si túto socialistickú vec? Volali sme to horské slnko a sólux. Ak ho máte doma, výborne vám poslúži ako dezinfikátor všetkého, vrátane nakúpených potravín (nielen kľúčov, mobilov, rúšok. nákupných tašiek..).
Ak zapnete UV žiarič (horské slnko), v miestnosti sa nesmú nachádzať ani ľudia, zvieratá, ani rastliny. Nechajte ho pôsobiť 5 minút.
Aj to druhé (červené) svetlo dezinfikuje, síce slabšie, ale predsa. Treba ho nechať pôsobiť min.15 minút (kľudne aj viac) a vtedy môžete v miestnosti ostať aj vy, resp.zvieratá či rastliny.
Radila som sa o tom s jednou milou zdravotnou sestrou 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2863726137049480&set=a.261678103920976&type=3&theater

Ak horské slnko nemáte, vyrobte si jednoduchú domácu dezinfekciu podľa týchto receptov

Najjednoduchšia rýchla zmes na deznfekciu z 3 prísad

Tento domáci prípravok, vyčistí mikroorganizmy a iné nečistoty na akomkoľvek povrchu v domácnosti aj v záhrade. Navyše vás iste poteší, že vám jeho výroba zaberie maximálne päť minút a budete potrebovať len dve ingrediencie.

...

Ja ju používam na povrchy v kúpeľni, kuchyni, na kľučky aj klávensice na počítačoch.

Namiešanú zmes v rozprašovači uchovávajte tak, aby sa k nej nedostali malé deti…

Potrebujeme:

100 ml peroxidu vodíka

10 kvapiek prírodného citrónového alebo limetkového esenciálneho oleja – tie pôsbia proti sezónnym vírusom a likvidujú aj baktérie (môžete použiť aj pár kvapiek tea tree oleja, ktorý účinkuje aj proti plesniam)

1 fľašku s rozprašovačom

Postup:

Všetko nalejte do fľašky a pretrepte. Už len stačí nastriekať na plochy, ktoré chcete vydezinfkovať a zotrieť papierovou utierkou alebo handričkou..

Dezinfekcia, ktorá dokonale vyčistí a zenacháva lesk

Čo potrebujeme?

Fľašu s rozprašovačom

1 diel prevarenej vody

1 diel bieleho octu

1 diel alpy alebo alkoholu (potrebujeme čo najviac percentný alkohol)

1 vetvičku rozmarínu (je výborný na dezinfekciu) – ak nemáte môžete inú bylinku, prípadne vynechať

Kôru z citróna (je dôležité použiť len povrchovú časť bez bielej časti)

Ako postupovať?

Vo fľaši zmiešame všetky prísady. Necháme pár hodín odležať, aby sa z rastlinky a citrónovej šupky dostatočne uvoľnili silice. Táto dezinfekcia je vynikajúca v tom, že okrem dezinfekcie a príjemnej vône aj skvele vyčistí rôzne povrchy.

Ja ju používam v domácnosti – na dezifekciu kľučiek, kuchyne, kúpeľne, ale zároveň aj na čistenie. Navyše, je skvelá aj auta, hlavne ak sa presúvate vo vozidle viacerí, prípadne ste niekoho viezli v aute, alebo jednoducho chcete mať istotu, že všetko máte dokonale vydezinfikované a čisté.

2 návody na antibakteriálne dezinfekčné obrúsky

Nápad na rýchle domáce antibakteriálne, dezinfekčné obrúsky, ktoré môžete mať stále pri sebe. Výroba je jednoduchá a verím, že v núzi pomôžu aj vám, aby ste sa cítili bezpečnejšie. Samozrejme nezabúdam ani na rúško a ochranné rukavice.

Zobrala som obyčajné vlhčené obrúsky a starú dobrú alpu. Obrúsky som nechala nasiknuť alpu a vložila ich späť do balenia, aby ostali stále vlhké. Keď potrebujem, jednoducho vyberieme a pretriem si ruky, alebo rôzny povrchy, ktoré by mohli byť infikované. Keďže v obchodoch už dezinfekciu nezoženiete, musíme si pomôcť ako môžeme.

Za tento tip ďakujeme Majke

2. recept na deinfekčené obrúsky, ktoré vyrobíte z obyčajných papierových obrúskov

Potrebujeme:

  • rolku kuchynských papierových utierok (najlepšie pevné trojvrstvové)
  • väčšiu uzatvárateľnú nádobu z plastu alebo skla, do ktorej sa vojde polovica rolky papierových utierok
  • 200 ml prevarenej teplej vody
  • 2 lyžice tekutého mydla
  • pár kvapiek tea tree oleja (voliteľné)
  • 200 ml Alpy, alkoholu z lekárne, alebo iného alkoholu, ktorý má aspoň 60 %

Postup:

Do uzatvárateľnej nádoby vložte voliteľné množstvo natrhaných kuchynských obrúskov. V miske vedľa zmiešajte zvyšné potreby. Pripraveným roztokom zalejte papierové utierky v nádobe. Nechajte dobre nasiaknuť a môžete používať.