Sliepky a ocot? 8 skvelých dôvodov, prečo by mali byť kamarátmi

Ocot dokáže urobiť život našej domácej sliepky oveľa lepším a úžitok z toho môžete mať aj vy!

Síce to znie neuveriteľne bizarne, ale nasledujúcich 8 tipov by ste rozhodne mali vyskúšať!

1. Pridajte sliepkam do kúpeľa ocot. Je totiž zdravý pre dýchací systém nielen u ľudí, ale aj u sliepok. Odstraňuje hlieny a má antibiotické vlastnosti. Octové prostredie navyše spoľahlivo vyhubí mikroorganizmy v perí.

2. Očistite ním vajcia. Stačí ponoriť na 10 sekúnd do teplého octu. Pomáha to odstraňovať škvrny a uvoľňuje nečistoty a špinu

3. Odstráňte nečistoty z nádob na vodu. Čas od času použite trochu octu na odstránenie minerálov z nádob, z ktorýh sliepky pijú. Minerály totiž na seba viažu nečistoty a to láka baktérie. Sliepky sú tak permanentne vystavené rôznym chorobám a spolu s nimi aj ich mäso a vajcia.

4. Pri čistení kurníka postriekajte bielym octom steny. To odrádza roztoče, vši a ďalšie hrôzostrašné tvory. Pomáha tiež odstraňovať zápach.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

5. Namočte sliepkam nohy do octovej vody. Pomôže to zmäkčiť mŕtvu kožu na nohách a tým odstrániť rôzne plesne.

6. Ocot uvoľňuje špinu z problematických a ťažko dostupných oblastí, ako je pletivo, klietky a bidielka. Aj tie treba z času na čas dezinfikovať.

7. Ocot ako kondicionér v spreji? Aj slepačie perie bojuje s roztočmi, všami a podobne. Raz za dva týždne je dobré sliepky postriekať vodou, ktorá obsahuje trochu octu.

8. Čistenie inkubátora. Ak máte mláďatá v inkubátore, rozhodne ho treba čistiť. Ocot je skvelým prostriedkom na dezinfekciu pred použitím.