Vzal staré vedrá určené na vyhodenie: Stačila chvíľa v dielni a manželke pripravil takéto prekvapenie do záhrady!

Keď manželka odišla z domu, muž sa pustil do výroby prekvapenia. Pozrite sa, čo ju čakalo na záhrade, keď sa vrátila domov.

Moja manželka túžila po sedení na zadný dvor. Strom, ktorý sme spolu zasadili za tie roky poriadne vyrástol a tak poskytoval príjemný chládok počas horúcich dní. Jediné, čo chýbalo bola lavička, na ktorej si môžeme v záhrade vypiť kávičku a len tak odpočívať. Keď manželka odišla na návštevu k sestre, rozhodol som sa prekvapiť ju vytúženou lavičkou. Napadlo mi, že by som na jej výrobu mohol použiť staré haraburdy, ktoré sa nám povaľujú v garáži a tak by som zabil dve muchy jednou ranou. 

Na výrobu lavičky som použil:

Dve vedrá od farby (20 litrové)

Izolačnú penu bielu

Staré zásuvky

Náter na ochranu dreva

Farbu v spreji

...

Postup:

Zo starých zásuviek som vyrezal časť na sedenie. Poslúžilo mi na to pevné čelo. To som následne natrel ochranným náterom a prilepil k vedrám.

Potom som začal so striekaním izolačnej peny v spreji na povrch vedier a aj na sedaciu časť – na olemovanie. Nezabudnite pracovať v ochranných rukaviciach.

Potom so všetko nechal dobre zaschnúť a penu som si orezal a upravil. Poslednou vedou bolo už len dekoračné nafarbenie povrchu. Najjednoduchšie je použiť farbu vo spreji a nechať dobre zaschnúť.

Lavička je hotová. Izolačná pena je veľmi odolná a teda lavičku môžeme nechávať vonku počas horka ale aj v zime, keď teploty klesajú pod nulu.

zdroj: vickiejohnson