Skúste to už dnes a konečne sa vyspíte: Tajná vojenská technika, vďaka ktorej zaspíte už do 2 minút!

Máte problém so zaspávaním? Tento dvojminútový trik by vám mohol pomôcť v nekončiacom nočnom boji.

Zatiaľ čo niektorí nemajú so zaspávaním vôbec žiadny problém a do svojich snov upadnú v sekunde, keď položia hlavu na vankúš, existujú aj takí, ktorí také šťastie nemajú. No a týchto ľudí nie je vôbec málo. Poznáte to? Hlava pracuje na plné obrátky, riešite nevyriešiteľné a prehadzujete sa zo strany na stranu. Nepomáha nič, idete sa prejsť po byte, idete na záchod alebo sa vyvetrať na balkón. Pri návrate do postele pozriete na hodinky a tam svieti čas, ktorý pracujúcich vôbec nepoteší. Zaspávate nad ránom a už viete presne, čo budete prežívať pri vstávaní. Ak patríte medzi túto nešťastnú skupinu ľudí, potešíme vás. Podarilo sa totiž odhaliť tajnú vojenskú techniku, vďaka ktorej by ste mali zaspať už do dvoch minút.

Tento trik údajne používa americká armáda, aby vojakom pomohla zaspať v situáciách, ktoré nie sú najideálnejšie. Hovoríme napríklad o bojiskách. Tajomstvo je podrobne vysvetlené v knihe „Relax and Win“. Predpokladá sa, že nadriadení vyvinuli túto techniku, aby zaistili, že sa ich vojaci vyspia a pre únavu sa nebudú dopúšťať chýb.

Prinášame vám postup, ktorý snáď vyrieši zúfalú situáciu mnohých:

1. Uvolnite svaly na tvári, vrátane jazyka, čeľuste a svalov okolo očí.

2. Pomaly zatlačte ramená na postel, následne postupujte rovnako aj pri ukladaní rúk.

...

3. Vydýchnite a uvoľnite hruď. Po tomto kroku nasledujú nohy, uvoľňujte ich postupne od stehien smerom nadol.

4. Následne sa odporúča venovať 10 sekúnd vyčisteniu mysle pred premýšľaním nad jedným z troch nasledujúcich obrázkov.

– Ležíte v kanoe na pokojnom jazere a nad sebou máte jasnú modrú oblohu.

– Ležíte v čiernej zamatovej hojdacej sieti v úplne tmavej miestnosti.

– Hovoríte si „nemysli, nemysli, nemysli,“ na seba aspoň 10 sekúnd.

Táto metóda má vraj až 96 % úspešnosť u ľudí, ktorí ju vykonávajú v priebehu šesťtýždňového tréningu. Nedostatok spánku a jeho dopady sa neprejavujú len v armáde. Môže to ovplyvniť výkon kohokoľvek. Najmä si zvyšujeme riziko cukrovky 2. typu, rôznych srdcových chorôb a všeobecne neschopnosť sústrediť sa a pracovať. V prípade, že táto technika u vás nezafunguje, expert na spánok Dr. Neil Stanley tvrdí, že najdôležitejším faktorom je upokojiť svoju myseľ. „Aby ste dokázali zaspať, potrebujete tri veci: príjemnú spálňu, uvoľnené telo a najmä pokojnú myseľ. Nemôžete ísť spať, ak vaša myseľ preteká. Preto treba robiť všetko pre to, aby ste ju upokojili a mohli sladko zaspať,“ vysvetlil Stanley.

Ako to ale docieliť? Nato neexistuje žiaden trik. Treba si jednoducho nájsť niečo, čo vyhovuje iba vám. „Neexistuje žiadny čarovný spôsob, ako to urobiť. Musíte nájsť to, čo je vhodné pre vás. Či už je to čítanie, teplý kúpeľ, harmanček, aromaterapia alebo počúvanie Pink Floyd,“ objasnil Stanley. Podľa jeho slov totiž nezáleží na tom, čo robíte, ak vám to pomôže prekonať stres zo dňa je to správne.