Škrabku už nepotrebujete! 6 domácich trikov, ako jednoducho rozmraziť čelné sklo auta

Na rozmrazenie predného skla auta nepotrebujete nič špeciálne. Takto ho rozmrazíte jednoducho a rýchlo iba vďaka ingredienciám, ktoré máte doma.

Počas chladných jesenných dní, keď už sa začína ozývať mráz, a samozrejme aj v zime, keď mrzne, sa šoféri denne musia vysporiadať s tým, že potrebujú čo najrýchlejšie rozmraziť sklá svojho auta. Každý sa ráno ponáhľa a zdržanie v podobe zamrznuté čelného skla nie je ničím príjemným. Nikto pritom nemá rád zoškrabávanie námrazy a ľadu zo skla auta. Vďaka týmto jednoduchým domácim tipom však predné sklo rozmrazíte veľmi rýchlo a účinne a škrabku na to ani nepotrebujete. Postačia vám obyčajné ingrediencie, ktoré máte doma.

1. Teplá voda

Sklo by ste nemali vystavovať tepelným šokom, pretože by vám mohlo prasknúť. Preto by ste nemali používať horúcu vodu, ale oveľa vhodnejšia je iba teplá voda. Správnu teplotu najlepšie odhadnete tým, že vás nebude páliť. Teplú vodu potom nalejte na sklo, aby povolil primrznutý ľad a poľahky ho odstránite.

Vriaca voda by mohla sklo poškodiť, použite radšej teplú vodu.
Vriaca voda by mohla sklo poškodiť, použite radšej teplú vodu. Foto: reprofoto/YouTube

2. Slaná voda

Ak sú teploty iba okolo nuly, postačí vám obyčajná teplá voda. Inak však mrzne, keď sú teploty nižšie a je menej ako -10°C. Vtedy môžete pridať do nádoby s vodou čajovú lyžičku obyčajnej kuchynskej soli. Zmes potom vylejte na sklo a použite stierače. Ako funguje rozmrazovanie skla vodou so soľou si môžete pozrieť aj vo videu.

3. Voda s nemrznúcou zmesou

Podobne ako soľ môže fungovať aj nemrznúca zmes. Keď udrú tuhé mrazy, môžete využiť kombináciu teplej vody a nemrznúcej zmesi v pomere 5:2. Zmes pomôže urýchliť roztápanie ľadu na skle.

4. Voda s octom

Na rozmrazenie skla môžete použiť zmes octu s vodou v pomere 3:1. Praktické pre vás bude, ak si zmes pripravíte do nádoby so sprejom, a keď ju nastriekate na sklo, čoskoro sa zbavíte ľadu či námrazy. Trik s vodou a octom uvidíte aj v tomto videu:

5. Voda s alkoholom

Osvedčeným receptom je zmiešanie vody s čistým liehom. Okamžite zahreje sklá auta a bez problémov ich rozmrazí. Vodu s liehom potrebujete zmiešať v pomere 1:2.

Zamrznuté sklo dokážete rýchlo upraviť do použiteľného stavu za pomoci vody s liehom.
Zamrznuté sklo dokážete rýchlo upraviť do použiteľného stavu za pomoci vody s liehom. Foto: Pixabay

6. Zakryté sklo

Lepšie ako rýchlo roztápať zamrznuté sklá je prevencia. Možno sa vám to na pohľad nebude až tak páčiť, no pri veľkých mrazoch je prvoradá funkčnom riešenia. Ak zakryjete sklo kartónom, starou dekou alebo fóliou, vyhnete sa zbytočnému stresu, keď budete rýchlo potrebovať rozmraziť sklá a ušetríte si aj prácu.

Zdroje: Wisebread, Snopes, SheKnows, Dnes24

Dnes najobľúbenejšie