Pijem to len 14 dní a mám dve kilá dole, ani neviem ako: Žiadne cvičenie a metabolizmus pracuje ako za mlada!

361

Chcem sa podeliť o moju skúsenosť s týmto nápojom, ktorý som pôvodne vyskúšala ako prírodný energeťák. Okrem toho, že ma ráno doslova naštartoval, po dvoch týždňoch, kedy ho pijem som zaznamenala mínus 2 kilá na váhe.

A to musím podotknúť, že nič iné som v životospráve nezmenila. Nápoj pijem ráno, pred odchodom do práce a večer pred spaním. Kamarátka, ktorá upravila aj životosprávu schudla ešte viac. Takže odporúčam každému, navyše v jesenných časoch je to výborný prirodzený podporovač imunity.

Príprava

Zoštíhľujúci nápoj pozostáva z bežných surovín, ktoré nájdete aj u vás v kuchyni – zo škorice, medu a vody. Asi všetci vieme, že med i škorica majú mnohé pozitívne účinky na naše zdravie. No v tejto kombinácii sú okrem iného výbornými spojencami aj v chudnutí.

Ako prirpaviť samotný nápoj?

1 čajovú lyžičku mletej škorice nasypte do šálky, zalejte horúcou prevarenou vodou, šálkou prikryte a nechajte lúhovať. Keď je voda vlažná (cca 20-30 minút), je na rade med, ktorého by ste mali pridať dve lyžičky.

Med treba voliť kvalitný prírodný a nikdy ho nepridávame skôr, než je voda vlažná. Inak by sa aktívne látky v mede zničili. Polovicu nápoja by ste mali vypiť večer pred spaním a druhú polovicu ráno po prebudení, na prázdny žalúdok. Do tej doby nápoj skladujte v chladničke a následne nezohrievajte, ani nepridávajte žiadne ďalšie suroviny.

Ako to funguje?

Med spolu so škoricou majú pozitívne účinky na tzv. bazálny metabolizmus, vďaka čomu môže človek potom ľahšie chudnúť bez väčšej námahy. Okrem toho je jedným z účinkov škorice aj to, že poskytuje rýchlejší pocit nasýtenia, takže človek zje menej a nepociťuje tak často hlad.

Nápoj z medu a škorice sa tiež považuje za jednu z výborných detoxikačných metód, teda pomáha telu zbavovať sa škodlivých látok, čím sa podporuje aj chudnutie. V neposlednom rade je pravidelné pitie tohto nápoja dobré aj na zvyšovanie obranyschopnosti organizmu a hovorí sa aj o protirakovinových účinkoch. Veľa ľudí pri pravidelnom pití medovo-škoricového nápoja popisuje aj zvýšenie celkovej energie.

Foto: youtube
Foto: tjn
Foto: tjn
Foto: tjn
Témy:


Pridajte svoj komentár