Záhradkári, medzi koreninami máte hotový poklad: Odložte si jednej balík škorice bokom, s rastlinkami dokáže zázraky!

Okrem toho, že škorica zabraňuje šíreniu plesní a škodcov, tento prášok je tiež veľmi užitočný na urýchlenie zakoreňovania odrezkov. To však nie je všetko, priniesli sme vám zbierku najlepších trikov s mletou škoricou, ktoré pomôžu vašim rastlinkám!

Škorica a jej využitie pre rastlinky doma aj v záhrade

Najlepší prírodný fungicíd

Škoricový prášok môže byť použitý na riešenie rôznych problémov v záhrade. Jeho aplikácia prináša úžasné výsledky a môžete ich vidieť veľmi skoro. Škoricový prášok môžeme použiť ako prírodný fungicíd.  Škorica ničí huby, vydesí hmyz, chráni sadenice a podporuje hojenie drobných poranení. Okrem toho je 100% prírodná, zdravé a navyše aj neporovnateľne lacnejšia ako kupované fungicídy.

Odoženie hmyz

Škorica je veľmi obľúbená u ľudí, ale o hmyze to neplatí. Takže ak máte na záhrade mravce alebo húsenice, nezúfajte: len malé množstvo tohto korenia ich pomôže odstrániť. Ak chcete udržať škodcov pod kontrolou, stačí nasypať škoricu na zem okolo rastliny alebo tam, kde sa chcete nechceného hmyzu zbaviť.

Zlikviduje pleseň v pôde aj na rastline

Ak pleseň vyrastie na samotnej rastline, nasypte na ňu škoricový prášok, aby ste zastavili rast tohto nežiaduceho úkazu. Rovnako môžete posypať substrát so škoricou – to stačí na obnovenie zdravia vašich rastliniek a sadeníc.

Lieči choroby

Keď pestujeme ovocie alebo zeleninu, posledná vec, ktorú chceme vidieť, je choroba sadeníc. V dôsledku choroby zelenina nebude klíčiť a nebudeme mať ani zdravé a krásne ovocie. Semená alebo sadenice môžu byť napadnuté chorobou. Jedná sa o celý rad problémov, ktoré môžu byť spôsobené rôznymi typmi húb alebo zlými  podmienkami v pôde. Aby ste sa vyhli škodlivým vplyvom, pridajte škoricu do svojho bežného hnojiva alebo priamo do pôdy, v ktorej vaše rastliny rastú už od semienka či priesady.

Neprekonateľná na odrezky

Keď rastlinu rozmnožujete odrezkami, nemusíte používať chemikálie na stimuláciu ich zakorenenie – stačí len reznú časť vložiť do mletej škorice a následne zapichnúť do substrátu a nechať rásť. Odrezok je ošetrený a bude rásť rýchlejšie.

Tajná zbraň pre každého záhradkára – recept ktorý zaberie vždy

Škorica je perfektné riešenie pre každého záhradkára a tiež vám pomáha šetriť peniaze, pretože nemusíte kupovať drahé výrobky z obchodu. Keď budete začiatkom jari pestovať priesady, zapamätajte si výborný recept, ktorý je jednak vynikajúcim fungicídom a tiež urýchľuje rast!

Potrebujeme:

½ litra vody

2 rozdrvené tablety aspirínu

1 lyžica škoricového prášku (10 g)

Postup:

Vložte všetky prísady do misy. Nechajte zmes stáť 12 hodín. Potom sceďte a prelejte do inej nádoby. Namočte priesady do výslednej kvapaliny na dve hodiny. Ak máte stále nadbytočnú tekutinu, vylejte ju, pretože počas skladovania stráca svoje vlastnosti .

Škorica ošetruje poškodené rastlíny

Ak ste rastlinu poškodili, ale má na povrchu ranu, stačí ak toto miesto posypete mletou škoricou – čo zabráni infekcií, šíreniu ochorenia a urýchli proces hojenia.

 

Dnes najobľúbenejšie