Skôr, ako pôjdete spať, urobte tieto jednoduché pohyby: Konečne sa dobre vyspíte a vaše telo sa úplne zmení!

Ak často bojujete so zaspávaním, ani zďaleka nie ste jediný. Mnoho ľudí sa celé hodiny obracia z jednej strany na druhú, len aby konečne zaspali a oddýchli si. Nedostatočný spánok spôsobuje, že ráno je človek unavený, bez života, práca mu ide veľmi ťažko a nevie sa sústrediť. Ak sa k tomu pridruží bolesť hlavy či tráviace ťažkosti, ide o skutočný problém. Práve s tým vám tieto jednoduché cviky pomôžu. Okrem spánku však pre vás máme ďalšie skvelé správy: zlepší sa pohyblivosť  tela, zmiernia bolesti chrbtice, zmiznú kŕče a celkovo sa vám zlepší prekrvenie tela. Ráno budete sršať energiou a určite vás bude zaujímať aj fakt, že tieto pohyby stimulujú metabolizmus a spaľovanie!

Keď prvýkrát vykonáte tieto pohyby, nedržte pozície ich príliš dlho, 1 minúta bohato stačí. Neskôr môžete zotrvať v pozícií až 5-6 minút.

Balasana – Detská póza

Ak máte problémy s kolenami, túto pozíciu vynechajte. Ale všetci ostatní si takto môžu  dokonale uvoľniť nervový systém, chrbát, ramená, brucho a v neposlednom rade aj myseľ. Ak sa nedokážete pätami dostať pod zadok, použite ako pomoc podložku. Postupne by sa však svaly mali natiahnuť natoľko, že túto pozíciu hravo zvládnete.

Supta Baddha Konasana – Ležiaci motýľ

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ľahnite si na chrbát, kolená od seba, päty dajte spolu. Väčšina ľudí nedokáže na prvýkrát položiť svoje kolená až na podlahu, preto je potrebné rešpektovať limity svojho tela. Ak chcete správne relaxovať, položte si  pod kolená zložený uterák. Rozpažte ruky na do strán. Vydychujte spodkom brušnej dutiny.

Polkruh sa na chrbte

Ľahnite si na chrbát a objímete si kolená. Pomaly sa otáčajte z jednej strany na druhú. Po dlhom dni s týmto pohybom môžete relaxovať, uvoľniť a natiahnuť si chrbát. Uvoľnite úplne svoje nohy, ramená položte čo najnižšie a dýchajte zhlboka.

Supta Matsyendrasana – Ležiaca bočná pozícia

Ľahnite si na chrbát, kolená vytočte napravo. Teraz vystrite ľavú ruku doľava a pomaly otočte doľava aj hlavu. Obidve ramená uvoľnite, dýchajte zhlboka! Opakujte pohyb aj s druhou stranou tela.

Matsyasana – Rybacia póza

Ľahnite si na chrbát, ruky nechajte voľne vedľa seba na zemi. Dlane k zemi, pomaly ich posúvajte pod zadok a lakte majte na zemi. Výsledkom je, že horné telo začne stúpať a hrudník sa otvorí. Ak je vám nepríjemné, že váš krk a hrdlo sú zvesené smerom nadol, môžete zdvihnúť hlavu. Držte túto polohu pre 5 až 10 hlbokých nádychov, potom pomaly vytiahnite dlane. Zostaňte takto niekoľko sekúnd.