Ak máte na skalke túto rastlinku, máte šťastie: Dokáže zatočiť s alergiou a ďalšími chorobami, takto ju využijete naplno!

Nenápadná rastlinku má väčšina , ktorú má väčšina z nás na svojej skalke: Tušili ste, že zbavuje teplo alergií a mnohých ďalších chorôb?

Skalnica je pôvodom horská rastlina, ktorú sme si domestikovali aj v našich záhradách. Najlepšie sa cíti v objatí kameňov na skalke, na strechách, pri stenách domov a dobre sa jej darí aj v keramike. Skalnica je veľmi nenáročná, kedže pochádza z tých najdrsnejších podmienok. Dajte jej šancu a nebudete ľutovať – táto rastlinka totižto nie je len na okrasu.

Účinky tejto rastlinky môžeme porovnať s účinkami Aloe Vera, mnohí sú však presvedčení, že rastlinka je ešte silnejšia. Je fantastická na suchú, podráždenú, svrbiacu pokožku a ekzémy. Od marca do októbra môžete na liečbu pokožky využívať mäsité listy. Tie zároveň rastlinke veľmi rýchlo dorastajú.

Listy mandalového tvaru tiež kvitnú. Malé, ružové kvety sa objavujú na vysokej stonke vo výške 20-30 cm.

Skalnica má protizápalové, antibiotické, antibakteriálne, diuretické, sedatívne, regeneračné a antikonvulzívny účinok (potláča vznik kŕčov).

Dar z nebies pre pokožku

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Skalnica je extrémne prospešná pre ľudí, ktorých trápia ekzémy – stačí, ak si odtrhnete pár čerstvých listov a priložíte ich džinovu priamo na pokožku. Čoskoro uvidíte a najmä pocítite zlepšenie. Mnohí pacienti dokonca zaznamenajú úplné vymiznutie ekzému.

Skalnica dokáže zatočiť aj s bradavicami a kurím okom. Bradavice a kurie oká potierame dužinou podľa potreby, až kým výrastok neodpadne či nezmizne. Šťava z listu pôsobí aj ako prostriedok pre rýchlejšie hojenie a zabíja baktérie.

Pomáha však aj pri iných kožných problémoch , akými je akné, tmavé škvrny, spálenie od slnka, pehy, jazvy a ďalšie nedokonalosti.

Na vnútorné použitie sú známe jeho účinky v boji proti ochoreniam obličiek, zápalov ucha, bolesti zubov, pri hnačke, horúčkach a hemoroidoch.

Chladivá masť na pokožku

Listy skalnej ruže „pomliaždime“ v rukách a dáme varič s čistou bravčovou masťou tak dlho, až sa šťava vyparí. Potom prefiltrujeme, plníme donádob a necháme vychladnúť a stuhnúť.  Hotovú masť uchovávame v chladničke.