Pár lyžičiek a zbohom kašeľa, aj bolesť hrdla: Babkin zázračný liek na detský kašeľ nestojí nič a sirupy z lekárne prekoná na celej čiare!

Nedávno som tu čítala o účinkoch tento zázračnej zeleniny (čiernej reďkovky). práve to ma inšpirovalo k tomu, aby som vám napísala o tomto starom recepte na veľmi účinný sirup proti kašľu, ktorého príprava je extrémne jednoduchá. Recept je výborný proti bolesti hrdla a proti kašľu. Určite skúste, ak ju nepestujete, dá sa jednoducho kúpiť v supermarketoch aj na trhu. Sirup je chutný a dokonca ani deťom nevadí. Robili sme ho presne takto, recept pochádza od pani Tiny H.

Čierna reďkovka je všeobecne veľmi zdravá a v tomto recepte  pustí živiny do šťavy.

Potrebujeme:

čierna reďkovka, cukor

Postup:

Takže postup. Reďkovku nekrájame, len umyjeme a nakrájame na polovicu. Každú polovicu nakrájame na hrubšie kolieska. Tie polovice poskladáme dokopy a dáme rezom naspodok mištičky. Zasypeme asi zarovnanou polievkovou lyžicou cukru. Po čase reďkovka pustí šťavu. Šťava je veľmi chutná a deti ju nebudú odmietať.
Reďkovky majú byť veľké, a do mištičky sa zmestí len jedna polovica. nechávame v chladničke a deťom dávame po lyžičkách.

...

Neskladuje sa to dlho. Proste čo pustí, treba behom pár dní vypiť. Ale chuťovo je výborná, určite to zmizne raz-dva.