Silný recept proti kliešťom, odkukaný z výbornej TV relácie: Odobril mi ho aj poľovník od nás z dediny, ktorý je v lese nostop!

Ak pozeráte reláciu na ČT - Kouzelné bylinky, možno ste tento recept zachytili aj vy. Ja som si ho odpísala a skúsila už minulú sezónu a tento rok idem vyrábať znovu.

Kedže som alergik, akonáhle si dm na kožu nejakú chémiu, hneď sa idem zblázniť od pálenia a škrabania a naposledy som mala takúto nepríjemnú skúsenosť práve s repelntom z drogérie. Náhodou sa mi dostal aj na pokožku a odvtedy viem, že toto už určite neskúsim. Ak pozeráte reláciu na ČT – Kouzelné bylinky, možno ste tento recept zachytili aj vy. Ja som si ho odpísala a skúsila už minulú sezónu a tento rok idem vyrábať znovu. Kliešte som nemala vôbec a to chodím pravidelne do prírody. Ak chcete skúsiť niečo prírodné, bez chémie, tak možno sa vám bude hodiť tento recept. Ujo poľovník od nás z dediny ho na moje odporúčanie tiež používa a potvrdil mi, že funguje. :-)

Potrebujeme:

– dve hrste sušenej levanduľovej vňati

– dve hrste čerstvého rozmarínu

– 2 lyžice bieleho vínneho octu

– sklenenú, alebo plastovú fľašu s rozprašovačom

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

V kanvici si prevaríme liter vody, odstavíme a prisypeme levanduľovú vňať a rozmarín. Necháme lúhovať až dovtedy, kým nálev celkom nevychladne. Nálev scedíme a pridáme asi lyžicu vínneho octu. Takto vytvorený repelent skladujeme v chladničke. Repelent bude účinkovať nielen ako ochrana pre nás, ale aj pre našich domácich miláčikov.

Miška T.