Odkedy používam tento lacný recept, uhorky a paradajky nenapadli žiadne choroby a darí sa im jedna radosť!

Silnejšie rastliny, zdravšie plody a žiadne choroby: Uhorkám a paradajkám sa vďaka tomuto jednoduchému receptu darí lepšie, ako kedykoľvek predtým!

Keď sa trápime s dopestovaním domácich plodov chceme, aby na rozdiel od zeleniny a ovocia z obchodu boli čo možno najmenej vystavené chemickým prostriedkom. Ja v otázkach pestovania často siaham do minulosti a inšpirujem sa prírodnými receptami na ochranu plodín a podporu ich rastu a sily. Tento jednoduchý domáci postrek pôsobí nielen ako ochrana pred plesňou a škodcami, ale zároveň podporuje rýchlejší rast, vitalitu a celkovú kondíciu rastlín. Efekt je skutočne vynikajúci a odporúčam, aby ste ho vyskúšali aj vy!

Potrebujeme:

Vodu s teplotou maximálne 35 stupňov – 4 litre (voda by nemala byť teplejšia ako 35 stupňov, pretože inak by kvasinky stratili svoj účinok)

15 lyžíc cukru

15 g sušeného droždia

Postup:

Všetko jednoducho zmiešame a necháme 8 hodín odstáť, pričom sem tam celú zmes premiešame. Tekutinu umiestnite do väčšej nádoby, pretože kvasinky spôsobia, že na hladine sa vytvorí vyššia pena. Ak zmes pripravíte dopoludnia, večer – po západe slnka môžete otestovať prvú dávku tohoto životabudiča. Výsledný kvas zriedime s 6 litrami vody a aplikujeme ku koreňom alebo ako postrek na listy rastlín (ochránite ich tak pred chorobami a plesňou). Každá rastlina by mala dostať približne 1 l tekutiny. Ja mám vyskúšané na paradajky a uhorky, avšak vyskúšajte aj na iné plodiny. Ja tento rok plánujem použiť aj na jahody.

zdroj: ketkes

...