Sex za peniaze: Tabu, alebo fenomén dnešnej doby?

Keď sa povie prostitútka, veľa ľudí si predstaví ľahko odetú devu stojacu niekde na ulici. Pritom dnes už sex za peniaze vyzerá v drvivej väčšine prípadov úplne inak. Ide o úplne diskrétne služby poskytované v príjemnom prostredí a so všetkým komfortom. Nehľadiac na to, čo sa o platenom sexe hovorí, majú totiž vykričané domy, nevestince, domy rozkoše, erotické kluby, alebo ako inak im chcete hovoriť, stále dosť zákazníkov.

Väčšina ľudí sa navonok tvári, že platiť za sex alebo ho poskytovať za peniaze je pod ich úroveň, avšak keď dôjde na lámanie chleba, realita je trochu iná. Výsledky rôznych výskumov z minulých rokov sú celkom prekvapujúce. Jedna štúdia v roku 2011 napríklad uviedla, že sex ZaFO (za finančnú odmenu) praktizuje ako brigádu asi 15 – 20% slovenských vysokoškoláčok. Práve tie sú najlákavejšie pre prípadných záujemcov, medzi ktoré sa radia najmä muži stredného veku, ktorí chytia druhý dych. Robia to pre potešenie, z nudy alebo zo zvedavosti.

Na internete je sex dostupný každému

Kto je dnes zvedavý, má dvere otvorené. Aj sexuálne služby sa presúvajú na internet, kde si ich môže rozkliknúť každý. Stačí stlačením tlačidla potvrdiť vek 18 rokov. Spojenie cez internet so sebou, samozrejme, prináša jednu značnú nevýhodu – nejde o fyzický kontakt. Napriek tomu je dosť ľudí, ktorým stačí táto forma bezpečného rozptýlenia. Nemusia nikam chodiť, čo je časovo úsporné a zároveň maximálne diskrétne. O online stretnutí s peknou slečnou sa nikto nikdy nedozvie.

Klasický formát sexuálnych služieb je teda už dávno prekonaný. Červené sedačky a lascívne slečny sa síce ešte stále dajú nájsť, ale sexuálne služby ZaFO často poskytujú aj úplne normálne dievčatá. Je to pre nich slušný zárobok, ak sú trochu schopné, alebo majú pekné telo. Na rozdiel od prostitútok, ktoré môžu byť úplné „drevá“, stačí keď dokážu dobre hrať. Slečny poskytujúce sex za peniaze musia totiž niečím zaujať. Môže to byť skvelá technika, pekná tvárička, čaro osobnosti i výrečnosť. Muži letia na rôzne veci a často hľadajú to, čo im chýba.

Zo strany poskytovateľov ide čisto o peniaze

Klientelu nevestincov väčšinou z veľkej časti tvoria zadaní muži. Hoci sa to na prvý pohľad môže zdať zlé, z dlhodobej perspektívy je to vlastne celkom dobré riešenie nezhôd vo vzťahu. Spať s dámou za peniaze bez citov je lepšie, než keď si nájdu milenku, kvôli ktorej chcú ženu opustiť. Alebo nie?

Kým muži sú ochotní za sex platiť kvôli potešeniu, zo zvedavosti či z nudy, ženy sa k takýmto činom z týchto dôvodov neuchyľujú. Do branže sexu ZaFO prichádzajú kvôli peniazom. Za mesiac si ľahko zarobia toľko, na koľko by museli na brigáde pracovať štvrť roka, a to je naozaj lákavé. Čo sa dá iné robiť, keď sú potrebné peniaze? Ľudia sa nachádzajú v rôznych bezvýchodiskových situáciách, ktoré ich nútia k činom, ktoré by normálne neurobili. Problémom je, že väčšina žien si zvykne na určitý finančný štandard a opustiť túto branžu je pre nich potom nemožné.

Súčasný štýl života sexu ZaFO len nahráva

Ale aby sme tu nešírili mýty, je nutné myslieť na to, že dnes sa hrá na rodovú vyváženosť. Klasicky popísaný model, kedy žena poskytuje sexuálne služby ZaFO mužovi, je síce najčastejší, ale niekedy to je aj naopak. Žien, ktoré platia za sex, pribúda. A nebývajú to žiadne škaredé ženy. Súvisí to práve s rodovou vyváženosťou. Čím ďalej tým častejšie sa objavujú ženy, ktoré dávajú prednosť kariére a netúžia po dlhodobom vzťahu. Nedostatok uspokojenia fyzických potrieb si potom musia vynahradiť inak.

Možno teda predpokladať, že vzhľadom k modernému štýlu života, kedy je normálne nemať stáleho partnera, bude záujemcov o sex ZaFO ešte pribúdať. Nech už je váš názor na platené sexuálne služby akýkoľvek, budete sa s tým musieť zmieriť.

Picture of Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie