Seklo vás v krku? Stačí urobiť TOTO a o pár minút je bolesť preč!

Poznáte to, prebudíte sa alebo sa prudšie otočíte a je to. Pruská bolesť a neschopnosť pohybovať krkom. Jednoduchý postup prinesie úľavu a uvoľní bolestivé svaly.

Prebudiť sa s pocitom, že nemôžete hýbať krkom a každý pokus o pohyb sa spája s veľkou bolesťou, to je doslova nočná mora. Seknutie v krku môže mať rôzne príčiny a môže sa prejavovať ako náhla nepríjemná bolesť, ktorá náhle pominie, alebo ako závažnejší problém, počas trvania ktorého sa nemôžete takmer vôbec hýbať. Seknutie v krku je pomerne častým problémom, ktorý trápi mladšie aj staršie vekové kategórie. Ak vás nabudúce táto nepríjemná situácia postihne bez varovania, zachovajte pokoj a urobte tieto 4 jednoduché kroky, ktoré vás rýchlo zbavia bolesti a obnovia hybnosť krku.

Postup pochádza od renomovanej fyzioterapeutky, ktorá sa dlhodobo zaoberá liečbou a prevenciou problémov spojených s krčnou chrbticou.

Postup:

Krok 1

Sadnite si, čo naviac sa pokúste uvoľniť a nájdite najboľavejšie miesto na krčnej chrbtici. Na toto miesto položte ruku (ak je toto miesto na ľavej strane, použite ľavú ruku, ak na pravej, použite pravú ruku).

Krok 2

Prstami na toto miesto zatlačte, najskôr menej, potom silnejšie (nikdy netlačte tak,a by ste pociťovali ostrú bolesť). Tlačte na toto miesto po dobu 10 sekúnd.

Krok 3

Hlavu sa snažte čo najviac otočiť na opačnú stranu, ako je bolestivejšia strana krku. Hlavu jemne pomaly otáčajte tak, že sa ju snažíte natočiť smerom k podpazušiu.

Jemné otáčanie v kombinácií s tlakom na bolestivý bod spôsobí postupné uvoľnenie bolestivých svalov a obnovenie bezproblémovej hybnosti.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Opakujte kroky 1-3 20x za sebou. Úľavu by ste mali pocítiť už po prvej aplikácií tohto postupu. Ak stále pociťujete bolesť pri otáčaní hlavou, opakujte tento postup 7-10 x počas dňa.

zdroj: prevention