Všetci vieme, čo dokáže Savo v domácnosti: Toto je geniálny trik skúsených záhradkárov, prečo ho nedáte z ruky ani v záhrade!

Neuveríte, aké užitočné môže byť savo v záhrade, toto o ňom väčšina ľudí netuší!

Tieto tipy na použitie sava v záhrade aplikujem už roky a kedže sa mi konečne podarilo dať ich všetky dokopy a hlavne na jedno miesto, rada sa podelím aj s vami. Budem rada, ak niektoré pomôžu aj vám!

Gladioly budú mať klíčivosť na 100% – overené

Túto radu som čítala asi 5 rokov dozadu v časopise o záhradkárstve, odporúčal ju tam dokonca šľachtiteľ a neskôr mi ju potvrdil aj skúsený záhradkár od nás z dediny. Drobné hľuzôčky – bruty jednoducho dajte pred výsadbou do plastového téglika a zalejte Savom. Nechajte pôsobiť 30 minút, kým celkom zbelejú – nebojte sa, Savo (alebo iný prostriedok s obsahom chlóru) ich nepoškodí!. Potom opláchnite vodou a hneď vysaďte.

Na burinu neprekonateľný

Ak vám rastie tráva a burina na chodníku či medzi záhradnou dlažbou, Savo ju zlikviduje bleskovo a natrvalo. Ja to mám overené už roky, burina – nech som ju trhala, alebo likvidovala octom, vždy opäť vyrástla. Stačilo však pár kvapiek Sava a bola preč hneď a nevrátila sa celú sezónu.

Dokonale čistý záhradný nábytok

Je váš záhradný nábytok po zime v hroznom stave? Trik, vďaka ktorému bude opäť ako nový za 2 minúty!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Nábytok z plastu perfektne vyčistíte pomocou jednoduchej zmesi – ½ šálky Sava zmiešajte s 4 litrami vody, nábytok dôkladne umyte a následne opláchnite čistou vodou.

Dezinfekcia náradia a črepníkov

Záhradné náradie ktoré prišlo do kontaktu s chorými rastlinami napadnutými plesňou či chorobami, spoľahlivo vydezinfikujete pomocou Sava. Stačí ich na chvíľu ponoriť do roztoky vody a Sava a následne nechať uschnúť na slnku. Rovnako vydezinfikujete aj črepníky, v ktorých bola kontaminovaná pôda plesňou alebo škodcami.

Drevo zmení na nepoznanie

foto reprofoto: prakticky.sk

Málokto by Savo využil práve takýmto spôsobom, no skutočne to funguje. Stačí, ak pomocou silikónového štetca nanesiete Savo na celý povrch dreva, ktorý chcete zosvetliť (oživiť). Hoci bude povrch najskôr tmavší, hneď, ako sa do štruktúry dreva dostane Savo zbledne. Ak chcete vidieť celý postup, nájdete ho TU.

Majka C.