Pľúca ako nové: Šafranový sirup s cibuľou a zázvorom je doslova bič na respiračné choroby!

Pľúca sú orgánom dýchacieho systému a ich hlavnou funkciou je privádzanie kyslíka do krvi bunkami. Reagujú na vzduch, ktorý dýchame, kvalitu ovzdušia, na zlozvyky ako je fajčenie a pod. Preto je potrebné podporovať čistenie pľúc a vďaka tomuto receptu na domáci šafránový sirup zo stránky supersaudavel, budete mať na to skvelý nástroj.

Prečo je dôležitá detoxikácia pľúc?

Aby mohli pľúca správne pracovať, treba ich udržiavať čisté. Okrem toho treba mať na pamäti aj to, že medzi ľuďmi, ktorí potrebujú podstúpiť detoxikačnú kúru pľúc, nie sú len fajčiari. V skutočnosti sú pľúca považované za jeden z najdôležitejších orgánov a život bez nich je nemožný. A na podporu ich očisty vieme výborne využiť prírodné zdroje. Sirup zo šafranu, cibule a zázvoru je jednou z najlepších alternatív. 

Šafranový sirup s cibuľou a zázvorom

Tento domáci očistný sirup slúži nielen na očistu pľúc, ale aj ako prevencia proti respiračným ochoreniam, posilňuje imunitný systém, čím pomáha predchádzať chrípke a prechladnutiu.

Potrebujeme:

400 g cibule

2 PL sušeného šafranu

400 g hnedého cukru

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2 ČL strúhaného zázvoru

1 l vody

Postup:

Nalejeme vodu do hrnca spolu s hnedým cukrom a privedieme do varu na strednom ohreve. Potom vložíme nakrájanú cibuľu, zázvor a niekoľko minút povaríme. Následne pridáme šafran a varíme na miernom ohni, kým sa nezredukuje množstvo na polovicu. Na záver nápoj preceďte a prelejte do sklenenej nádoby. Nechajte vychladnúť a skladujte v chladničke.

Dávkovanie:

Užívajte 2 čajové lyžičky tohto sirupu každý deň ráno nalačno, 30 minút pred raňajkami. Ďalšie 2 lyžičky si dajte pred spaním.

Výhody cibule

Cibuľa je potravina bohatá na fytochemikálie, ktorá má silu chrániť pred rôznymi chorobami. Okrem toho má antibakteriálne, antialergické a antioxidačné vlastnosti. Vďaka všetkým výživným látkam má cibuľa kapacitu vylučovať toxíny z tela, čím podporuje zdravie prečisťujúcich orgánov – pankreasu a pečene. Okrem toho obsahuje cibuľa kvercetín, látku zabraňujúcu vstupu vírusov a baktérií, ktorá spôsobuje dýchacie ťažkosti ako je astma a bronchitída.

Výhody šafranu

Šafran je najdrahšia korenina na svete. Ak sa však rozhodnete investovať a kúpite si ho, určite neoľutujete, pretože je nielen skvelým dochucovadlom jedál, ale je nabitý liečivou silou. Obsahuje zinok, meď, vápnik, horčík, sodík, omega 3, aj omega 6 kyseliny. Obsahuje tiež kyselinu listovú, kyselinu pantenónovú, vitamíny A, B a C. Má významný vplyv pri podpore imunitu a zároveň má silu znižovať poškodenie pľúc. Okrem toho je toto korenie schopné zmierniť príznaky astmy, aj chorôb dýchacích ciest, ktoré môžu viesť k poškodeniu pľúc.

Výhody zázvoru

Zázvor je prírodný termogénny prípravok, ktorý má antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Je to potravina schopná podporovať čistenie pľúc a tým pomáha predchádzať chorobám dýchacích ciest. Zázvor pomáha uvoľniť svaly pľúc a tým uľahčuje dýchanie. Pomáha navyše odstraňovať sekréty, lieči kašeľ, otvára priedušky, má antibakteriálne a antiseptické vlastnosti a je vynikajúci aj na čistenie pľúc od tabaku.

Výhody hnedého cukru

Na záver hovoríme o hnedom cukre, ktorý je bohatý na minerály ako železo, fosfor, horčík, mangán a draslík. Tento cukor má menej kalórií ako biely cukor, čím chráni pľúca a zachováva dlhodobé zdravie.

Prírodná liečba má veľkú silu a keď poznáte účinky jednotlivých zložiek, máte vyhraté.

Prajeme veľa zdravia!

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay