Ako sa zbaviť otravných drobných mušiek? Tieto triky na ne platia!

Sú otravné a ak sa vo vašom byte premnožia, nie je to nič príjemné. Poradíme jednoduché triky, vďaka ktorým sa ich môžete jednoducho zbaviť.

Mušky poletujúce okolo izbových či balkónových rastlín. Dostanú sa všade a hoci nie sú nebezpečné pre ľudí ani pre rastliny, ich premnoženie je skutočne nepríjemné. Prezradíme vám triky šikovných gazdiniek, ktoré si jednoducho a účinne s muškami –  drozofilami vo vašej domácnosti poradia.

Drevený popol

Pridajte popol do substrátu, do ktorého bude presádzať vaše rastlinky. Dávkovanie by malo byť 1 liter popolu na 50 litrov substrátu. Takto obohatený substrát nielen odoženie otravné mušky, ale ak ho použijete na balkónové kvety, ochránite ich pred škodcami a podporíte bohaté kvitnutie.

Tabak

Pridajte do substrátu trochu tabaku. Stačí trocha, rozhodne to nepreháňajte.

Sladká límonáda

Nalejte ju do misky a položte do blízkosti izbových rastlín. Mušky limonáda priláka a utopia sa v nej. Rovnako skvele funguje aj jablčný ocot.

Pozor na hnilé a mäkké ovocie

S týmto ovocím sa do vášho bytu dostanú aj otravné mušky. Takéto ovocie radšej rýchlo dostaňte z domu (poslúži vám napríklad v komposte).

Mäsožravé rastliny

maxresdefault

...

Ich prítomnosť v interiéri vám s otravnými muškami skvele poslúži.

Lepiace doštičky

mce3134d9_smutnice_3-640x560

Zapichnite ich do kvetináča. Fungujú rovnako ako lapače na muchy.

Neznášajú sucho

Ak chcete predísť invázií mušiek, poriadne vysušte substrát. Nechajte ho dobre vysušiť na slniečku, alebo rýchlejšou možnosťou je predhriať ho 30 minút v rúre pri teplote 150 stupňov.

Horčica

Namočte tenké drievka do horčice a zapichnite ich do substrátu. Horčica mušky priláka a tie sa na ňu jednoducho prilepia.

Saponát

Niektoré gazdinky používajú proti muškám a larvám v substráte saponát. Niekoľko kvapiek pridajte do vody, ktorou zalievate rastliny.

Cesnak

Ďalšou babskou radou je zapichnúť do substrátu strúčik cesnaku. Jeho prenikavá arómu mušky, ako aj larvy neznášajú.

Zápalky

long-matches

Ďalšou babskou radou je trik so zápalkami. Zapichnite ich hlavičkou do substrátu. Zmes fosforu a síry sa postará o zvyšok.