Ako sa zbaviť kašľa a hlienov v pľúcach za jednu noc? Spoznajte prekvapivé účinky medového obkladu!

Chcete sa zbaviť kašľa prirodzene a neviete ako na to? Skúste tieto úžasné domáce medové obklady!

Po celé stáročia sa med používal na liečbu rôznych ťažkostí na celom svete. Odborníci vedia, že med má blahodárne účinky nielen keď sa konzumuje, ale aj keď sa aplikuje na pokožku.

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako použiť med ako liek, je používať ho na boj proti kašľu prechladeniu. Základom liečby kašľa je prírodná metóda, ktorá sa používa na liečbu ochorení dýchacích ciest po celé stáročia.

Med má vysokú biologickú aktivitu, a dokáže nás zbaviť hlienu, ktorý sprevádza kašeľ. Medové obklady sú vynikajúci spôsob, ako sa zbaviť kašľa doslova behom jednej noci. Sú vhodné pre deti i dospelých.

Ako urobiť medové obklady

Na prípravu medového obkladu budete potrebovať:

  • Organický surový med
  • Múku
  • Kokosový alebo olivový olej
  • Čisté bavlnené tkaniny
  • Obrúsok a sadrový pásik

 

Ako na prípravu:

...
  • Múku zmiešame s malým množstvom medu, aby vznikla hustá zmes. Zmes by však nemala byť taká lepkavá, aby sa držala rúk. Môžete pridať trochu oleja a v prípade potreby pridajte viac múky.
  • Umiestnite zmes na obrúsok a zabaľte ju do bavlnenej látky. Zmes umiestnite na hruď v oblasti priedušiek a pľúc a pripevnite sadrovým pásikom, ale dajte pozor, aby zmes nebola aplikovaná na srdce, ale čo najďalej od neho. Odporúča sa nosiť bavlnené pyžamo
  • Zmes možno odstrániť po 2-3 hodinách, ak liečime deti. Dospelí môžu mať obklad aj celú no.

Táto liečba môže spôsobiť, že sa pacient bude nadmerne potiť. Z tohto dôvodu je dobré používať špeciálne periny a obliečky, ktoré sú prievzdušné.

Tieto medové obklady majú protizápalový účinok. Viditeľné pozitívne výsledky sa objavia už v počiatočnom štádiu ochorenia, takže nimi možno predchádzať komplikáciám.

Liečba môže byť opakovaná počas niekoľkých dní v rade, ale už po prvej aplikácii pacient pocíti výraznú úľavu. Nespoliehajte sa však iba na túto metódu. Je iba príjemným doplnkom, nenahrádza však tradičnú liečbu nariadenú lekárom. Nezanedbajte návštevu lekára a dôsledne rešpektujte jeho pokyny a užívajte predpísané lieky. Lekár totiž posúdi váš prípad individuálne, čo nie je v možnostiach internetu.