S týmto trikom vyčistíte aj tú najhoršiu špinu takmer bez námahy: Sporák bude opäť žiariť čistotou!

Možno sa vám stalo, že vám vykypelo z hrnca a vyčistenie sporáku vám dalo poriadne zabrať. S tým je teraz koniec! Už žiadne drôtenky, ktoré povrch poškriabu. Takto sa zbavíte nečistoty raz dva a sporák bude ako nový.

Perfektný trik, ako vyčistiť rúru zvnútra (aj starú a zanedbanú) – odskúšané, funguje to!

Tento trik som vyskúšala na základe príspevku v skupine o domácich vychytávkach. Neverila som veľmi výsledku, ale zvedavosť  bola silnejšia. A ako to dopadlo? Rúra perfektne čistá, leskne sa a žiadne pripáleniny a mastnota. Myslela som si, že to zlikviduje len povrchové nečistoty a mastnotu, ale zmizla aj storočná nečistota z útrob rúry. Určite odporúčam.

Potrebujeme:

Penu na holenie (na chalupe sme mali obyčajnú lacnú penu)

Hubku

Postup:

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Všetko, čo je treba spraviť, je nastriekať penu na povrch rúry a nechať pôsobiť. nechajte aj cez 2 hodiny a potom sme jednoducho zotrite. Ak máte veľmi znečistenú mriežku, bude ju treba dôkladnejšie vyčistiť napríklad drôtenkou, ale povrch rúry išiel pekne. Zotreli sme obyčajnou hubkou a potom som ešte pretrela čistou hanričkou. A môže sa piecť bublanina, alebo voňavé mäsko. :-)

как отмыть плиту в домашних условиях

Jedlá sóda

Sóda je pri čistení domácnosti jedným z najlepších pomocníkov. Pomôže vám aj s pripálenou špinou.

Potrebujeme:    

150 ml horúcej vody     

30 g sódy

Postup:

Ak chcete sporák umyť takmer bez námahy, stačí ho posypať sódou a navlhčiť trochou horúcej vody. Po 5 minútach môžete špinu odstrániť hubkou na riad. Prírodný čistiaci prostriedok jemne čistí smaltované a nerezové povrchy, nezanecháva žiadne škrabance a sporák sa leskne čistotou. Stačí už len zotrieť a preleštiť mäkkou handrou.

как отмыть плиту от жира

Silikátové lepidlo

Ďalší spôsob, ako vyčistiť znečistený sporák sa vám možno bude zdať netradičný. Špina však zmizne ako šibnutím čarovného prútika.

Potrebujeme:

200 ml horúcej vody     

3 PL jedlej sódy    

2 ČL pracieho prášku    

2 PL silikátového lepidla

Postup:

Do fľašky nalejte vodu, pridajte sódu, prášok a lepidlo. Dobre pretrepte. Tekutinu nastriekajte na špinavý povrch a nechajte ju pol hodiny pôsobiť. Potom zvyšnú mastnotu a nečistotu zo sporáka utrite hubkou na riad.

чем отмыть алюминиевую плиту

Mydlový roztok

Ak máte po ruke pracie mydlo, ponúkame vám ďalší lacný spôsob, ako vyčistiť aj tú najhoršiu mastnotu.

Potrebujeme:

1 liter horúcej vody     

20 g pracieho mydla     

1 jablko

Postup:

Vodu nechajte zovrieť. Mydlo postrúhajte na hrubom strúhadle, vložte do vody a nechajte zovrieť. Jablko zbavte šupy a jadrovníka, nastrúhajte na hrubom strúhadle a vložte do vody. Kyselina jablčná pomôže v boji s mastnotou. Keď zmes mierne vychladne, naneste ju na sporák a nechajte 10 minút pôsobiť. Potom zotrite hubkou na riad. Týmto spôsobom vyčistíte aj hrnce z nehrdzavejúcej ocele a liatinové panvice.

как отмыть плиту без разводов

Vďaka týmto radám si poradíte so špinavým sporákom bez toho, aby ste strácali čas drhnutím. Všetko ide jednoducho a hladko.

как отмыть белую плиту

 

Čistenie roštu je často namáhavé a zdĺhavé. Je dôležité vedieť, z akého materiálu je rošt vyrobený. Pre tie oceľové je vhodné namočiť ho do mydlového roztoku. Smaltované zas vyčistíte pomocou horúcej vody a jedlej sódy, ale ho zabaľte na noc do sáčku s amoniakom. Ráno opláchnite vodou.

Zdroj: takprosto.cc