Zázračná domáca maska pre pleť v zrelom veku – žiadne vrásky!

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo 80% japonských a kórejských výrobkov proti starnutiu pleti (mimochodom známych svojou vynikajúcou kvalitou) je na báze ryžovej múky?

Na tejto prísade sú podľa portálu mirhitrostey založené aj dekoratívne kozmetické výrobky (púdre, lícenky, očné tiene) najväčších východoázijských značiek.

Je to bezpečný prírodný výťažok a ryžová múka je prvotriednou pomocníčkou pri zachovávaní a predlžovaní mladosti pokožky.

Ženy z Číny a Japonska ju používajú od nepamäti.

Ako ju pripraviť?

Ryžu nechajte niekoľko dní namočenú vo vode, aby zrná zmäkli. Potom ju vysušte a rozomeľte na múku pomocou mlynčeka na kávu.

...

Čo dokážu s vašou pleťou?

Jemný peeling a vyhladenie textúry. Obzvlášť jemné častice šetrne masírujú bez poškodenia pokožky.

Preto môžu ryžovú múku používať aj ľudia s citlivou pokožkou. Okrem toho je tento nástroj absolútne hypoalergénny.

Zosvetlenie a rozjasnenie. Ryžová múka má rozjasňovaciu schopnosť. Po týždni zabudnete na pigmentové škvrny.

Po 1 – 1,5 mesiaci budú takmer neviditeľné.

Zúženie pórov. Ryžová múka je vynikajúci absorbent, vyrovnáva sa s nadmerne mastnou pokožkou. Zmierňuje zápaly, sčervenanie, bojuje proti akné, odstraňuje z pokožky odumreté bunky.

Zvýšenie elasticity pokožky. Draslík, ktorý je obsiahnutý v ryžovej múke, v kombinácii s masážnym účinkom stimuluje obnovu pokožky a tvorbu kolagénu. Pokožka je posilnená a kontúry tváre sú pevnejšie.

Intenzívna výživa a hydratácia. Komplex vitamínov, minerálov a aminokyselín vyživuje pokožku, pomáha jej udržiavať vlhkosť.

Ryžové masky

Vraska „nula vrások“

2-3 lyžičky ryžovej múky zmiešajte s 1 lyžicou teplej vody alebo mlieka. Zmiešajte a aplikujte rovnomerne na pokožku. Nechajte pôsobiť 3 minúty, potom masírujte pokožku končekmi prstov počas 5 minút. Opláchnite teplou vodou.

Relaxačné ryžové obklady

2 – 3 lyžičky ryžovej múky zmiešajte s 200 ml teplej (nie horúcej) vody. Navlhčite bavlnenú utierku alebo handričku v pripravenej zmesi, mierne ju vyžmýkajte a potom ju umiestnite na tvár a krk.

Ľahnite si s obkladom po dobu 10 – 15 minút.

Ak chcete, môžete procedúru predĺžiť: uterák znovu navlhčite.

Ryžové kocky

Ryžovú múku zmiešajte s vodou a dajte do nádobiek na ľad. Večer po vyčistení pleti a odstránená make-upu s kockou tohto ľadu utrite tvár.

Vyhladzujúca ryžová maska

Polievkovú lyžicu ryžovej múky zmiešajte s 2 lyžicami hustej smotany. Naneste na tvár a krk, nechajte pôsobiť 20 minút a opláchnite teplou vodou. Utrite ešte ryžovou kockou ľadu.

Spevňujúca ryžová maska

2 lyžičky ryžovej múky zmiešajte s vaječným bielkom. Naneste na očistenú tvár. Po 10 minutách opláchnite teplou vodou a potom utrite ryžovou kockou ľadu.

Pravidelné domáce ošetrenie pleti môže zmierniť príznaky starnutia pokožky. Netreba ani nakupovať drahé kozmetické prípravky a výsledok vás ohromí!

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay