Len cuketa, bambino a 3 strúčiky cesnaku: Škoda, že som tento recept nepoznala skôr – lacná a výborná večera pre celú rodinu!

Dobrý deň, chcem sa podeliť o perfetkný nápad na rýchlu večeru z cukety, cesnaku a bambina, ktorú som našla tu na vašej stránke, skúsila som a z výsledku je nadšená celá rodina.

Dobrý deň, chcem sa podeliť o perfektný nápad na rýchlu večeru z cukety, cesnaku a bambina, ktorú som našla tu na vašej stránke, skúsila som a z výsledku je nadšená celá rodina.

Vyprážanú cuketu nezvyknem robiť a preto ma tento recept zaujal. Pomazánku robím na chlebíčky aj pre návštevy a každý ju vychválil do nebies.

Foto: tjn

Potrebujeme:

1 cuketu

1 stredne veľkú cibuľu,

2-3 strúčiky cesnaku,

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

soľ,

syr v črievku

Postup:

Foto: tjn

Pripravíme si panvicu a na troche oleja osmažíme cibuľu dozlatista.

Cuketu očistíme a postrúhame na jemno (šťavu nevytláčame) a pridáme ju k podusenej cibuľke.

Foto: tjn

Dusíme ešte asi 3 min a pridáme aj pretlačený cesnak a soľ, koreniny podľa chuti. Celkom nakoniec do zmesi vmiešame aj bambino (alebo iný tavený syr). Ja pridávam aj nastrúhaný údený syr a nastrúhanú šunku.

Všetko ešte dobre spolu premiešame, kým sa syr nerozpustí a všetko sa krásne nespojí. My ju jeme hneď z panvice. :-)

Do zmesi môžete pridať aj nadrobno nakrájanú papriku – pridajte k cibuľke a poduste spolu s ňou. Rovnako môžete pridať slaninu, už spomínaný syr, alebo koreniny podľa chuti. je to výborná pochúťka.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Autor: Majka D.

Foto: archív tjn

Foto: tjn
Foto: tjn