Rýchlo kvitnúca a svieža zeleň po celý rok? Vyskúšajte jednoduchú metódu skúsených pestovateľov

Každý, kto pestuje kvety alebo zelené izbové rastliny túži po tom, aby sa týmto živým ozdobám darilo čo najlepšie.

Každý, kto pestuje kvety alebo zelené izbové rastliny túži po tom, aby sa týmto živým ozdobám darilo čo najlepšie. Niekedy sa môže zdať, že ani pri tej najlepšej starostlivosti sa rastlinkám nedarí a postupne stále viac a viac chradnú. Pomoc však nemusíte vždy hľadať len v umelých výživových kapsuliach alebo hnojivách z obchodu. Niekedy sú tie najúčinnejšie riešenia zároveň aj tými najjednoduchšími. Skúsení pestovatelia odporúčajú osvedčený trik, ktorý nestojí takmer nič a jeho účinky sú viac ako presvedčivé – vyskúšajte zálievku z kvasníc.

1-3

Prečo práve droždie?

Doždie totiž môže poslúžiť ako vynikajúci stimul pre rast rastlín. Tento produkt je totiž bohatý na minerály, organické železo a stopové prvky, ktoré potrebuje každá rastlinka!

V prípade, že droždie rozpustí vo vode, začne vylučovať látku, ktorá zrýchli rast rastlín a tie sa navyše stanú silnejšími. Podmienkou však je, aby droždie pracovalo v teplej vode!

Obzvlášť dôležitá je táto zálievka počas vegetačného obdobia rastliny, kedy je prísun živín dôležitý pre tvorbu kvetov a celkové zdravie a vitalitu rastlín.

Potrebujeme:

10 g droždia

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

1 lyžicu kryštálového cukru

1 liter teplej vody

Postup:

Droždie a cukor nechajte rozpustiť v teplej vode. Necháme kvasiť dva týždne (ďalšou možnosťou je zmes variť na miernom plameni približne 2 hodiny).

Pripravený roztok sa riedi s vodou v pomere 1:5.

Zálievku používajte 1x za mesiac v období zima a jeseň. Na jar a v lete 1x za 10 dní. Zálievka je vynikajúca aj na muškáty – budú krásne kvitnúť.