Top letná dobrota: Vyskúšajte rýchlu nanukovú roládu bez pečenia, chutí skutočne ako nanauk!

Táto dobrota je skutočne jednoduchá na prípravu a obsahuje samé skvelé veci – od kakaového cesta až po kokosovo-maslovú plnku. Na tomto dezerte jednoducho všetky ingrediencie krásne zapadajú do jedného chutného celku. A čo je najlepšie, chutí ako obľúbený nanuk Eskimo.

Táto dobrota je skutočne jednoduchá na prípravu a obsahuje samé skvelé veci – od kakaového cesta až po kokosovo-maslovú plnku. Na tomto dezerte jednoducho všetky ingrediencie krásne zapadajú do jedného chutného celku. A čo je najlepšie, chutí ako obľúbený nanuk Eskimo. Perfektné osvieženie na horúci deň!

Potrebujeme:

400 g maslových sušienok

2 lyžicu kryštálového cukru

4 lyžice kakaového prášku

200 ml teplej vody

Náplň:

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

300 g strúhaného kokosu

150 g masla izbovej teploty

100-150 g šálky práškového cukru

6 lyžíce kondenzovaného mlieka

Postup:

Sušienky nalámeme na menšie kúsky a vložíme do kuchynského robota. Mixujeme, kým zmes nezačne pripomínať konzistenciu múky.

K sušienkovej drti pridáme kakaový prášok a premiešame. V inej miske zmiešame vodu a cukor. Zmes vložíme na 1 minútu do mikrovlnky, kde nám vznikne sladký sirup. Sirup pridáme do sušienkovo-kakaovej zmesi a vypracujeme nelepivé cesto, ktoré vyformujeme do tvaru guľôčky.

Na pracovnú dosku rozložíme fóliu a cesto rozvaľkáme do tvaru obdĺžnika. Ak sa cesto bude na niektorých miestach rozchádzať, jednoducho ho zatlačíme prstami. Nožom orežeme kraje.

V miske vyšľaháme maslo s práškovým cukrom 1-2 minúty, kým nevznikne nadýchaná hmota. Pridáme kondenzované mlieko a kokos. Všetko dôkladne vymiešame.

Náplň rovnomerne navrstvíme na povrch cesta a opatrne zrolujeme pomocou fólie. Roládu zabalenú v plastovej fólií necháme v chladničke približne 1 hodinu stuhnúť. Podávame nakrájanú na plátky.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)