Prinesie vám do domu šťastie a bohatstvo: Dajte si do bytu túto rastlinu a položte ju do misky, toto dokáže!

Rastlina šťastia a bohatstva - aj toho duchovného.

Ruža z Jericha – doslova magická rastlina, ktorá vám rozkvitne priamo pred očami. Traduje sa, že táto rastlina má ohromnú moc. Okrem oficiálneho názvu Selaginella lepidophylla sa jej hovorí aj „Ruky panny Márie“, podľa legendy ju panna Mária venovala ako poďakovanie pri úteku do Egypta. V niektorých krajinách sa dokonca odovzdáva z generácie na generáciu a aj keď ju celé roky nezalievate, nezahynie. V prípade tejto rastliny ide skutočne o malý zázrak.

Rozkvitne vám priamo pred očami

Keď si ružu prinesiete domova práve v čase, keď nekvitne, vyzerá ako kôpka suchého ihličia. Gulička, ktorá má priemer asi len 7 cm sa vám priamo pred očami premení na krásnu zelenú rastlinu s priemerom 25 cm. Keď sa voda minie, opäť sa schúli do klbka a bude čakať na ďalšiu vlahu.

Vôňa, ktorá vám naplní celú miestnosť

Keď sa ruža otvorí, miestnosť vám naplní korenistou vôňou ďalekých krajín. Je jedinečná a takúto vôňu nič iné nemá. Je príjemná nielen pre dušu a myseľ, ale aj pre telo.Podľa niektorých dokáže táto vôňa pomôcť pri respiračných problémoch.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Čo robiť, keď si ju prinesiete domov?

Prvú noc ju nechajte ponorenú v prevarenej vode izbovej teploty. Trvá asi 1 deň, kým sa celkom rozvinie. Keď sa otvorí, začnete cítiť príjemnú vôňu, o ktorej sa hovorí, že je liečivá. Denne jej meňte vodu tak, aby bola ponorená jej spodná časť – nedávajte príliš veľa vody, aby nezačala hniť. Po asi 7 dňoch rastlinu vyberte z vody, enchajte uschnúť a keď celkom uschne, dajte ju do obyčajného sáčku a odložte. Keď budete chcieť, aby opäť rozkvitla, postup zopakujte. Môžete to opakovať donekonečna. Kúpiť sa dá celkom bežne v kvetinárstve, alebo cez internet.

Perfektný darček

Túto ružu charakterizuje znovuzrodenie. Zakaždým sa totiž dokáže opäť narodiť, stačí jej len ľahký dotyk života – voda. Túto ružu by ste mali mať nielen doma, ale mali by ste ňou obdarovať toho, na kom vám záleží. Podľa legendy ho bude chrániť od zlého a tam, kde sa otvorí prinesie šťastie, bohatstvo a požehnanie.