Ruky prezrádzajú náš vek. Jednoduchý trik, ako zabrániť ich predčasnému starnutiu!

Naučte sa skvelý trik, ktorý zabráni predčasnému starnutiu pokožky na rukách a zanechá ich krásne, jemné a hydratované.

Hovorí sa, že skôr sa prvé vrásky objavia na tvári, známky starnutia možno pozorovať práve na rukách. Hoci svojej tvári venujeme každý deň starostlivosť v podobe rôznych krémov či iných kozmetických prípravkov, na ruky často zabúdame. Práve ony však každý deň vykonajú množstvo práce počnúc od bežných úkonov, až po náročnejšie činnosti. Práve preto môžu veľmi rýchlo práve ruky prezradiť nielen známky veku ale aj zanedbanej starostlivosti.

Naučte sa jednoduchý trik ako sa o svoje ruky nielen postarať ale zároveň aj účinne zabrániť predčasnému starnutiu pokožky.

Staráte sa o ne správne?

Ruky často prichádzajú do kontaktu s vodou, mydlom, saponátmi a ďalšími látkami, ktoré spôsobujú ich nadmerné vysušovanie. Ďalšie faktory, akými sú baktérienečistoty, tiež zanechávajú na pokožke rúk svoju jasnú pečať. Rovnako zle vpláva na pokožku rúk dlhotrvajúce vystavovanie sa silnému slnečnému žiareniu – zatiaľ čo tvár a iné časti tela dôkladne pred slnkom chránime, na ruky zabúdame. Keď pôjdete na slniečko, nezabudnite si dôkladne natrieť aj ruky a zopakovať to vždy, keď si ruky ich umyjete. Keď si totiž ruky umyjete mydlom, zmyjete aj vodeodolný krém na opaľovanie.

Domáci trik účinnejší ako drahá kozmetika

Vyrobte si domáci exofilačný prostriedok, ktorý z pokožky rúk šetrne odstráni  odumreté bunky, zjemňuje, hydratuje a rukám poskytne starostlivosť, akú potrebujú.

Potrebujeme:

2 lyžice hnedého cukru

1 lyžicu olivového oleja

...

1 lyžicu mletej škorice

Postup:

Všetky zložky zmiešame tak, aby nám vznikla hmota pripomínajúca pastu alebo gél. Pastou si jemne masírujeme povrch rúk a potom si ich opláchneme vlažnou vodou.

Výsledky pocítite už po prvom použití.  Odmenou za vašu starostlivosť bude zdravá pokožka, ktorá bude pôsobiť omnoho mladším a sviežejším dojmom. Opakujte aspoň 1 x za týždeň.