Roztomilé kvetináče za pár centov. Takto jednoducho si ich môžete vyrobiť aj vy!

Roztomilý projekt, ktorý vás vyjde len na pár centov. Vyrobte si tieto pekné kvetináče, ktoré poslúžia ako dolnok do domácnosti, alebo vlastnoručne zhotovený darček. :-)

Tieto milé kvetináče sú roztomilým darčekom alebo doplnkom do domácnosti, alebo na vašu letnú terasu. Ich príprava je jednoduchá a kedže celý projekt zhotovíte z veľmi lacných materiálov a odpadu (prázdnej plastovej fľaše), vyjde vás len na niekoľko centov. Neváhajte a zapojte do výroby kvetináčov aj deti, určite budú výsledkom nadšené!

Potrebujeme:

Plastovú fľašu

Trochu vazelíny alebo nepriľnavý sprej na pečenie

Nožnice alebo nôž

Lepiacu pásku

Fixku

Betónovú zmes

Slamku

Postup:

Z plastovej fľaše odrežeme vrchnú časť – bude slúžiť ako základ pre získanie tvaru nášho budúceho kvetináča. Potom z odrezanej časti odstrihneme alebo odrežeme užší koniec tak, aby nám vznikol dostatočne veľký otvor, ktorý bude slúžiť na umiestnenie rastliniek do kvetináča.

F2SBS26HXLDCBDO.LARGE

Zo zvyšku plastovej fľaše odrežeme pásik plastu. Pásik by mal byť približne o 1,5 cm užší ako základná časť kvetináča. Pásik zrolujeme tak, aby sme ho pretiahli cez užší otvori – aby držal skutočne pevne, prilepíme ho lepiacou páskou.

FODEMKPHXLDCBG6.LARGE

FPMYTM4HXLDCBMS.LARGE

F754B92HXLDCBH4.LARGE

Potom celý objekt obrátime tak, aby bola širšia strana smerom nahor. Vnútorný kruh uzavrieme lepiacou páskou tak, aby sa betónová zmes nedostala dovnútra. Nakoniec celý povrch vnútornej časti potrieme olejom, vazelínou alebo postriekame nepriľnavým sprejom na pečenie, vďaka čomu bude neskôr jednoduchšie odstrániť uschnutý betón.

FZHC7ORHXLDCBPY.LARGE

Nakoniec do do stredu vnútornej časti zapichneme slamku (tento otvor bude slúžiť na odvádzanie prebytočnej tekutiny z kvetináča.

FJ4XQK7HXLDCBU1.LARGE

Potom do vnútra plastovej formy navrstvíme betónovú zmes až po okraj formy tak, aby prekrývala aj vnútorné jadro formy. Necháme poriadne zaschnúť.

FFD67H7HXLDCBXR.LARGE

Keď je betón dostatočne zaschnutý, obrátime formu a vnútornú čas vyberieme. Teraz nám už ostáva len namaľovať kvetináčom tváre a do otvorov navrstviť substrát a rastlinky, ktoré v nech chceme pestovať.

FK87MU2HXLDCBZB.LARGE

FO3OH3UHXLDCC1R.LARGE

F6RCFFUHXLDCC4N.LARGE

zdroj: instructables

Dnes najobľúbenejšie