Pani Monika má muškáty ako z rozprávky: Prezradila nám jej tajomstvo bujarého kvitnutia, teraz to môže vyskúšať každý!

Často sa na nás obracajú naši fanúšikovia s prosbou o radu, ako podporiť kvitnutie muškátov a ako dosiahnuť, aby boli krásne celú sezónu. Pri pátraní po internete sme našli slovenskú pestovateľku s muškátmi, ktoré sa hádam nevidia ani v romantických alpských dedinkách. Jej úchvatnými kvetmi sa teraz môže kochať nielen jej rodina a susedia, ale aj my ostatní. A treba ešte dodať, že to vidíte na fotografii je len jeden válovec. :-)

Sme veľmi radi, že táto šikovná pestovateľka sa podelila o svoje cenné rady aj s ostatnými. Ak teda stále tápete, či sa o svoje muškáty staráte správne, rady pani Moniky sa vám určite budú hodiť:

Tajomstvo krásnych muškátov!

Muškáty sú zasadené v samozavlažovacích válovcoch v substráte obohatenom o hnojivo (pozn. zemina na muškáty z Mountfieldu 40 l/ cca 2.60 Eur). Kvetináč má dĺžku 70 cm, je v ňom 8 ks tirolských ťahavých muškátov. Sadené boli 20. apríla.

Ako výživa sa používa striedavo hnojivo Kristalon gold a obyčajná drožďová zálievka (1 kocku droždia na 10 litrov vody). Zálievku s droždím pripravíme tak, že kocku rozmiešame v malom množstve vody a keď sa rozpustí,  dolejeme zvyškom vody, pani Monika zalieva hneď. Čo sa týka intenzity hnojenia drožďovou zálievkou, pestovateľka odporúča 1-2x do mesiaca, striedavo s hnojivom Kristalon na muškáty alebo Kristalon Gold. To je všetko. Samozrejme, nesmiete zabudnúť ani na pravidelné oberanie odkvitnutých kvietkov a dostatočnú zálievku, a samozrejme, tajnú prísadu všetkých milovníkov kvietkov – trpezlivosť a lásku! :-)

V tejto rodine sa kvietkom darí!

Okrem pani Moniky sa môže výstavnými muškátmi pochváliť aj jej mama, ktorá býva v rovnakom vchode. Okná pani Moniky zdobia aj stojaté muškáty jej mamy. A sú skutočne nádherné. :-)

Za článok ďakujeme Monike Tornócziovej Dobrotkovej.

Dnes najobľúbenejšie