Ak máte klasické WC s nádržkou, možno riešite tento problém: Môj manžel prišiel s nápadom, ako to vyriešiť za 3 minúty a netreba volať ani inštalatéra!

Minule som u svojej sesternice obdivovala závesné WC s nádržkou ukrytou v stene. Na rozdiel od nej, ja mám doma WC s klasickou nádržkou a odkedy sme nádržku začali používať (bola celkom nová), stále častejšie sme bojovali s rosením. Rosenie sa prejavuje tak, že voda kvapká z nádržky na dlaždice, v kúpeľni je väčšia vlhkosť a samozrejme aj pleseň, ktorú musím v okolí WC neustále likvidovať Savom. Problém, ako som sa dočítala je v tom, že nádržka nie je dostatočne odizolovaná a k roseniu dochádza vtedy, keď je veľký rozdiel medzi teplotou miestnosti a teplotou nádržky. Teda problém teda vždy nastupoval s príchodom jesene. Ráno som vždy nachádzala na zemi kvapkajúcu vodu z nádržky.

Manžel to vyriešil geniálne jednoducho!

Ja som už myslela, že budeme musieť nádržku zaizolovať – videla som návody, ako to ľudia robili svojpomocne s polystyrénom. Môj manžel išiel na pivo do krčmy a vrátil s perfektnou radou od kamaráta, ako na to. Stačí len dať do nádržky zavretú fľašu s vodou. Áno, to je úplne všetko, čo musíte urobiť. Fľaša (alebo aj zaváraninový pohár ak chcete) redukuje prítok vody nádržky a tá sa tak prestane rosiť. A navyše aj miniete menej vody pri splachovaní. My odvtedy máme pokoj, budem rada, ak to pomôže aj vám!:-)

Katka C.