Rodina povedala nie predraženému bývaniu. Neuveríte, kde sa rozhodli žiť!

Rodina teraz žije s minimálnymi životnými nákladmi a hoci mnohí považujú ich riešenie za bizarné, oni si nové bývanie nevedia vynachváliť.

Každý túži po vlastnej streche nad hlavou a inak tomu nebolo ani v prípade tejto rodiny. Po rokoch strávených v podnájme sa konečne rozhodli, že teraz je ten správny čas nájsť si niečo svoje. Kto sa však niekedy pohyboval na realitnom trhu v USA, ten určite vie, že ide o jeden z najdrahších trhov na svete. Na neuveriteľné sumy za nehnuteľnosti boli manželia pripravení, avšak pohár ich trpezlivosti pretiekol vtedy, keď zistili, že dom si nemôžu kúpiť, pokiaľ nebudú platiť astronomickú sumu za jeho poistenie. Rodina totiž žije v oblasti s možnosťou výskytu tornád. V tej chvíli si povedali – DOSŤ.

Manželia skontaktovali firmu, ktorá sa venuje výstavbe takzvaných „podzemných prístreškov„. Ide o plne vybavené priestory v objekte pripomínajúcom potrubie, ktoré vám upravia podľa vašich predstáv. Následne je celý objekt umiestnený pod zem a pokrytý zeminou. V byte sa nachádza obývacia izba, kuchyňa s jedálňou, spálňa, detská izba a plne vybavená kúpeľňa. Náklady na život v tomto netradičnom príbytku sú podľa manželov minimálne. Navyše, prístrešok je bezpečným útočiskom aj v prípade výskytu tornáda, čiže žiadne predražené poistenie nie je potrebné. :-)

Čo poviete na takéto bývanie vy? Viete si predstaviť život pod zemou?

zdroj: atlassurvivalshelters

Dnes najobľúbenejšie